Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto rodina sa chcela splniť americký sen, no skončila postavením domu plného hrôzy

Desktop 1482961419.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.orgSan_Diego,_California)#/media/File:Whaley_Family.jpg
reklama:
reklama:

Thomas Whaley raz povedal, že chce mať dom, ktorý bude najkrajším, najpohodlnejším a najlepším miestom na bývanie v meste a v okruhu 150 míľ. Namiesto toho sa stalo najdesivejším…

V roku 1857 sa Thomas Whaley so svojou ženou Annou nasťahovali do svojho nového domu, ktorý si aj sami postavili, v San Diegu v Kalifornii. Keby však vedeli o smrti, ktorá na nich číha, nikdy by tam neprišli. Krátko po tom, čo sa rodina nasťahovala, začali jej členovia počuť kroky a podivné zvuky.

Čoskoro sa rodina dozvedela, že ich dom stojí na starom indiánskom pohrebisku a zároveň na mieste, kde bol obesený zločinec menom James „Yankee Jim“ Robinson. Ani jedna z týchto okolností sa však nevyrovnala tomu, čo sa v dome malo stať. Dom bol onedlho vyhlásený za najstrašidelnejší v Amerike. No v roku 1857 to bol pre rodinu Whaleyovcov s ich šiestimi deťmi doslova splnený sen.

Thomas Whaley sa presťahoval do San Diega z New Yorku a prišiel s veľkými plánmi. Po tom, čo si postavil dom, rozhodol sa otvoriť si obchod a zriadil tiež divadlo – všetko na druhom poschodí svojho obrovského domu. Všetko sa vyvíjalo sľubne a podľa jeho predstáv.

Bohužiaľ, dobré časy sa rýchlo skončili. Rok po tom, čo sa nasťahovali, zomrel Thomas Whaley mladší na šarlach. Mal len 18 mesiacov. Krátko na to zachvátil rodinný obchod oheň a rodina musela z domu odísť kvôli rekonštrukcii. V roku 1885 sa Whaleyho dcéra Violet vydala, no jej manžel ju opustil počas medových týždňov, a tak sa opustená Violet vrátila domov. S rozchodom sa však nevedela vyrovnať, a tak spáchala samovraždu.

Dom vraj dodnes obývajú duchovia rodiny Whaleyovcov, niektorí tvrdia, že videli Thomas, iní, že zazreli jeho manželku Annu a dokonca sa našli aj takí, ktorí videli ducha ich psa. Dnes je z domu tejto nešťastnej rodiny múzeum a pre tých, ktorí majú odvahu, sa tu organizujú aj nočné prehliadky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. januára 2017Zdroj www.the-line-up.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: