Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tatranská Lomnica a 4 miesta, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 03 01 oa9.09.02.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo menších dediniek a obcí, ktoré však ukrývajú tiež zaujímavé miesta či pamiatky. Medzi takúto obec patrí aj Tatranská Lomnica, ktorá je jednou z najväčších osád na území Vysokých Tatier. Pozreli sme sa na 4 miesta v tejto dedinke, ktoré sa oplatí navštíviť.

Múzeum Tatranského národného parku

Toto múzeum je kultúrno-vzdelávacím miestom. Dozvedieť sa v ňom môžete veľa o rastlinách či zvieratách žijúcich vo Vysokých Tatrách, o ich geológii či geomorfológii. Toto múzeum zaujme človek už na prvý pohľad a to tým ako budova vyzerá. Radí sa k stavbám, na ktorých vidieť prvky abstrakcie.

Astronomický ústav SAV

Aj tento ústav sídli v Tatranskej Lomnici. Zameriava sa na výskum Slnka, medziplanetárnej hmoty či hviezd. Zaujímavosťou je, že pracovníci tohto ústavu sa podieľali pri objavoch viacerých komét.

Grandhotel Praha

Tento hotel sa nachádza nad Tatranskou Lomnicou, na úpätí Lomnického štítu. Hotel patrí k tým najkrajším budovám Tatier a zvyknú sa v jeho priestoroch konať aj významné udalosti.

Bobová dráha na Slnečnej lúke

Ďalšou zaujímavosťou Tatranskej Lomnice je aj bobová dráha, ktorá patrí medzi tie najväčšie atrakcie nielen pre domácich turistov, ale aj pre tých zahraničných. Už ste si túto dráhu boli vyskúšať?

Sni mka obrazovky 2018 03 01 oa9.07.52.jpg
www.tatrabob.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: