Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ Moravany nad Váhom sa dočká rekonštrukcie

Sni mka obrazovky 2018 03 01 oa8.59.38.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajina, kde je možné nájsť veľké množstvo zaujímavých a jedinečných pamiatok či už ide o hrady, zámky, alebo kaštiele. Veľká ich časť je v súčasnosti už schátraná, no viacerým svitá na lepšie časy a na rekonštrukciu. Medzi takéto kaštiele patrí určite aj ten v Moravanoch nad Váhom. Už ste tento kaštieľ niekedy videli aj naživo?

Moravany nad Váhom

Ide o obec, ktorá sa nachádza asi 5 kilometrov východne od mesta Piešťany. V obci sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok, medzi tie najznámejšie patrí aj ich renesančný kaštieľ.

Renesančný kaštieľ

Tento kaštieľ bol postavený v období stredoveku. V tom čase pozostával z dvoch samostatných budov, scelených až renesančnou prestavbou koncom 16. storočia, ktorá bola rozhodujúca aj pre jeho dnešný vzhľad.

Súčasťou kaštieľa je aj park

V anglickom parku pri kaštieli sú rozmiestnené plastiky slovenských i zahraničných umelcov, ktoré tam vytvorili v rámci medzinárodných sochárskych sympózií.

Ako vyzerá kaštieľ v súčasnosti?

V súčasnosti je kaštieľ v dosť schátranom stave, no minulý rok ho odkúpila súkromná firma, ktorá plánuje jeho obnovu. Cieľom je opäť využívať jeho priestory aj na kultúrne účely ako tomu bolo v minulosti. Veríme, že sa kaštieľ dočká rekonštrukcie v čo najbližšej dobe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: