Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto 4 obce sú bodmi svetových strán Slovenska

Img_4378.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko nie je veľkou krajinou, tak aj tu je známych viacero krásnych miest s prívlastkom NAJ. A ani u nás nesmú chýbať obce s prívlastkami najsevernejší, najjužnejší, najvýchodnejší a najzápadnejší bod krajiny. Viete, ktoré 4 obce sú položené na svetových stranách Slovenska? My vám to prezradíme.

Najsevernejší bod

Obec Oravská Polhora je najsevernejšou obcou na Slovensku. Je obklopená pohorím Oravské Beskydy, ide o tretie najvyššie pohorie na Slovensku, s najvyšším vrchom Babia hora. Tento vrch sa nachádza na Orave na slovensko-poľských hraniciach a dosahuje výšku 1 725 metrov nad morom.

Najjužnejší bod

Najjužnejším bodom je obec Patince v okrese Komárno. V tejto obci sa nachádza rímskokatolícka kaplnka sv. Vendelína z 13. storočia. Táto obec je však známa predovšetkým tým, že má veľký potenciál, keďže neďaleko nej sa nachádzajú termálne vrty.

?? #beautifulautumn #weekendtrip

A post shared by Téglàs Szalóme (@teglas.szasza) on

Najvýchodnejší bod

Najvýchodnejším bodom je Kremenec, ktorý je najvyšším vrchom Bukovských vrchov, ktoré sa nachádzajú v Národnom parku Poloniny. Kremenec je tiež najvyšším bodom okresu Snina, a tiež celého Zemplína. Zaujímavosťou je aj to, že tento vrch sa nachádza v oblasti, ktorá je z pohľadu svetelného znečistenia tou najtmavšou oblasťou na Slovensku.

Najzápadnejší bod

Záhorská Ves je obcou v okrese Malacky. Susedí s Rakúskom a obcami Vysoká pri Morave a Suchohrad. Nachádza sa v Záhorskej nížine, jej západný okraj tvorí časť rieky Moravy.

#saturday #nature #sunset

A post shared by erika (@erikadinus) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: