Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto 4 obce sú bodmi svetových strán Slovenska

Img_4378.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že Slovensko nie je veľkou krajinou, tak aj tu je známych viacero krásnych miest s prívlastkom NAJ. A ani u nás nesmú chýbať obce s prívlastkami najsevernejší, najjužnejší, najvýchodnejší a najzápadnejší bod krajiny. Viete, ktoré 4 obce sú položené na svetových stranách Slovenska? My vám to prezradíme.

Najsevernejší bod

Obec Oravská Polhora je najsevernejšou obcou na Slovensku. Je obklopená pohorím Oravské Beskydy, ide o tretie najvyššie pohorie na Slovensku, s najvyšším vrchom Babia hora. Tento vrch sa nachádza na Orave na slovensko-poľských hraniciach a dosahuje výšku 1 725 metrov nad morom.

Najjužnejší bod

Najjužnejším bodom je obec Patince v okrese Komárno. V tejto obci sa nachádza rímskokatolícka kaplnka sv. Vendelína z 13. storočia. Táto obec je však známa predovšetkým tým, že má veľký potenciál, keďže neďaleko nej sa nachádzajú termálne vrty.

Najvýchodnejší bod

Najvýchodnejším bodom je Kremenec, ktorý je najvyšším vrchom Bukovských vrchov, ktoré sa nachádzajú v Národnom parku Poloniny. Kremenec je tiež najvyšším bodom okresu Snina, a tiež celého Zemplína. Zaujímavosťou je aj to, že tento vrch sa nachádza v oblasti, ktorá je z pohľadu svetelného znečistenia tou najtmavšou oblasťou na Slovensku.

Najzápadnejší bod

Záhorská Ves je obcou v okrese Malacky. Susedí s Rakúskom a obcami Vysoká pri Morave a Suchohrad. Nachádza sa v Záhorskej nížine, jej západný okraj tvorí časť rieky Moravy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: