Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To, čo našli lekári v mozgu malého chlapca, ich poriadne vydesilo! Mal tam obrovského parazita! :-O

parazir
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Lekári zo Šanghaja objavili v hlave 11-ročného chlapca takéhoto obrovského parazita!

Chlapec sa sťažoval na neznesiteľné bolesti hlavy a záchvaty, a tak jeho rodičia vyhľadali lekársku pomoc. Lekári po röntgenovom vyšetrení zistili, že sa chlapcovi v mozgu pohybuje nejaký živý organizmus!

Ako uviedol denník Daily Mirror, 11-ročný Liang Liao následne podstúpil operáciu, počas ktorej mu lekári z mozgu parazita odstránili. Parazit sa pravdepodobne do chlapcovho tela dostal zo stravy. Jeho otec totiž povedal, že sa Liang doma takmer nestravoval a s obľubou jedával jedlo od podomových obchodníkov z ulice. Otcovi sa údajne pochválil aj tým, že zjedol napríklad grilovaného hada.

Lekári zistili, že išlo o parazitárnu infekciu nazvanú sparganosis, ktorá sa často nachádza v telách žiab, hadov či iných nedostatočne tepelne upravených zvierat. Parazit sa cez tráviaci trakt dostane do hlavy a napáda zvyčajne oko alebo mozog. Ak by parazit z chlapcovej hlavy nebol odstránený, mohlo by dôjsť k poškodeniu mozgu a dokonca aj k smrti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 4. decembra 2014Zdroj Daily Mirror, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: