7 najbizarnejších vojenských experimentov, nad ktorými budete krútiť hlavou

Zdieľať
Befunky collage 38.jpg

Máme podozrenie, že každá vojenská veľmoc zamestnáva v utajenom bunkri pár chlapíkov, ktorých úlohou je vymýšľať zlepšováky ako premôcť nepriateľa. Zdá sa však, že niekedy tí chlapíci sedia v bunkri až príliš dlho, takže ich nápady sú skutočne bizarné. Posúďte sami.

1. Netopiere

Plán bol jednoduchý. Na telíčka týchto inteligentných cicavcov sa pripnú malé bomby a z bombardéra B-29 sa vypustia nad japonskými mestami. Predpokladalo sa, že netopiere sa schovajú v rôznych budovách a na svitaní bomby explodujú. Plán zlyhal, keďže pár netopierov uletelo a schovalo sa na americkej základni Air Force. Armáda sa radšej rozhodla na Japonsku odtestovať projekt Manhattan…

Batbomb2.jpg
… petrastrukova@gmail.com

2. Gay bomba

Áno, tušíte správne. Bomba mala v sebe špeciálnu afrodiziakálnu látku, ktorá mala po vybuchnutí pôsobiť na sexuálne pudy vojakov a zvýšiť ich sexuálnu aktivitu. Viete si to predstaviť: zákopy, samota, samí chlapi… Make love, not war.

Gay bomb.jpg

3. Mačka

Počas studenej vojny chcelo CIA špehovať sovietske veľvyslanectvo. Potom, čo minuli obrovské množstvo peňazí na výskum a plánovanie, CIA sa rozhodlo chytiť mačku a chirurgicky do nej vložiť niekoľko špionážnych zariadení. Operácia sa podarila, armáda bola nadšená, avšak pri prvej skúške mačku zrazil taxík. CIA projekt v tichosti zrušila…

Vampire angry cat loki 21

4. Protitankové psy

Armádne mozgy vybavili cvičených psov 12 kilovými náložami TNT a trénovali ich, aby sa rozbehli proti nepriateľským tankom, vliezli pod ne a nechali bombu explodovať. Problém nastal vtedy, keď si armáda uvedomila, že psy plné strachu sa otočili a utekali aj s bombami naspäť k svojim pánom do zákopov.

Anti tank dog.jpg

5. Smradľavá bomba

Tiež skvelý vynález šialených mozgov. Cieľom bomby bolo zaútočiť na jeden z ľudských zmyslov, na čuch. Bomba obsahovala mix tých najodpornejších smradov (ľudské výkaly, zhnité mäso, kanalizácia, tchor) a po explodovaní mala zamoriť celú oblasť tak, aby sa v nej nedalo vydržať.

Stink2.jpg

6. Nacistická slnečná zbraň

Držali ste niekedy ako malé deti lupu nad skupinkou mravcov a svietili na ne slnečným lúčom, až kým uhoreli? A presne to isté chceli spraviť nacisti s ľuďmi. Mali na pláne vyrobiť obrovské zrkadlo, ktoré chceli vyslať na obežnú dráhu zeme a pomocou neho vypaľovať mestá, jazerá a podobne. Jednoduché a praktické, nie?

Sungun1.jpg

7. Habbakuk

Briti sa rozhodli vyrobiť nepotopiteľnú loď. Ale z čoho? Britské mozgy začali premýšľať, až vymysleli, že loď postavia z ľadu. Finálny návrh predstavoval gigantickú, 600 metrov dlhú loď vybavenú rozsiahlym chladiacim systémom proti topeniu, s výtlakom vyše 2 miliónov ton a možnosťou poňať 150 lietadiel. Projekt však zastavili kvôli technickým problémom a nedostatku peňazí.

Project habbakuk.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom