Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto ste už videli? Žena štrikuje svetríky pre sliepky, aby im nebolo v zime chladno :-)

Chickens.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: mashable.com
reklama:
reklama:

Mnohí z nás v týchto chladných dňoch neváhajú investovať do rôznych teplých pletených svetrov. Ale napadlo vás už niekedy, ako túto zimu prežívaju naši operení priatelia? 

Sliepky (okrem tých vo voľnom výbehu) väčšinu svojho života strávia v klietkach, kde kladú vajíčka. Akonáhle sú vypustené, majú problémy sa aklimatizovať na normálne vonkajšie podmienky. V teplých mesiacoch to nie je až taký problém, ale zimné chladné dni im dávajú naozaj zabrať.

Nicola Congdon, 25-ročná žena z Anglicka sa teda rozhodla vyriešiť to takto. Začala vyrábať spolu s mamou Ann vlnené svetre, ktoré pomôžu udržať kuriatka teplé v zime. „Je dôležité, aby si boli ľudia vedomí zlých podmienok, v akých sliepky žijú a skutočnosti, že nemajú žiadne perie v starobe. Tieto svetre sú niečo naozaj výnimočné. Udržujú ich v teple a robia kurčatá ľahko identifikovateľné „, povedala Nicola.

Chickens1.jpg
mashable.comFoto: mashable.com

Teraz dostávajú domov špeciálne žiadosti na výrobu týchto svetríkov. Predávajú ich za účelom dosiahnutia zisku, ktorý si ale nenechávajú a putuje do sirotinca v Južnej Afrike.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 21. novembra 2015Zdroj mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: