Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Takto ste Čaputovú ešte nevideli. To naozaj na seba obliekla toto?

Zuzana Čaputová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
reklama:
reklama:

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová sa na socálnej sieti pochválila naozaj netradičným darčekom. Ten dostala od náčelníka generálneho štábu. Išlo o výstroj, v ktorej sa naša hlava štátu okamžite zväčšnila a pochválila svojim priaznivcom. Toto oblčenie dostala pri príležitosti prijatia vojenských veliteľov v Prezidentskom paláci. Témou rozhovoru boli aj problémy v Ozbrojených silách SR.

„Od náčelníka generálneho štábu, generála Daniela Zmeka, som dnes dostala výstroj a ako hlavná veliteľka ozbrojených síl som si vyskúšala, aké to je byť v koži našich profesionálnych vojakov. Pri cestách po Slovensku neobídem ani vojenské posádky,“ napísala k snímke Čaputová. Tá okrem iného povedala, že je oboznámená s tým, že Slovensko zaostáva v plnení záväzkov Severoatlantickej aliancie, hoci sa situácia v tomto smere čiastočne zlepšuje. Hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR to povedala počas dnešného prijatia vojenských veliteľov v Prezidentskom paláci. Jej príhovor je zverejnený na jej internetovej stránke.

Prezidentku znepokojuje niekoľko vecí. „Máme modernizačné plány, ktoré máme problém naplniť a čelia kritike o svojej realizovateľnosti a netransparentnosti. A tiež len veľmi málo, alebo vôbec nie je počuť hlas vojenských profesionálov,“ povedala s tým, že ako prezidentka a hlavná veliteľka sa bude o stav ozbrojených síl zaujímať. Zaujíma ju, ako sa plnia záväzky, aj to, ako efektívne a transparentne investujeme peniaze do obrany. Záleží jej tiež na tom, aké meno majú naše ozbrojené sily v zahraničí.

Čaputová sa veliteľom poďakovala za službu a pripomenula, že sa v mene Slovenskej republiky jednoznačne prihlásila k euro-atlantickým hodnotám a aliančným záväzkom. Práve po Prahe jej druhá návšteva viedla do Bruselu, kde navštívila aj centrálu Aliancie. Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) patril k prvým ministrom, s ktorými Čaputová ako prezidentka hovorila.

Zuzana Čaputová
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: