Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čo je Gerulata v Rusovciach?

Sni mka obrazovky 2018 04 08 oa19.14.03.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Rusovce sú mestskou časťou hlavné mesta Slovenska, Bratislavy. Vedeli ste o tom, že okrem krásneho kaštieľa, sa tam nachádzajú pozostatky vojenského tábora, ktorý bol súčasťou rímskeho opevnenia Limes Romanus?

Kaštieľ v Rusovciach

Kaštieľ v Rusovciach je neogotickou stavbou, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Rusovce. Kaštieľ sa nachádza v rozľahlom parku, a tak sa oplatí urobiť si výlet aj na toto miesto.

Kaštieľ patrí medzi tie najkrajšie architektonické pamiatky na Slovensku. V súčasnosti je však v dosť schátranom stave. O jeho rekonštrukcii sa hovorí posledné roky už pravidelne, ale zatiaľ sa tam nič nedeje a nie je vidieť žiadny pokrok v opravách.

Limes Romanus

Limes Romanus bola od cisárskej doby hranica Rímskej ríše, a to prirodzená, ktorá bola tvorená riekou alebo bola umelá s priekopou a valom, prípadne aj s palisádou alebo stenou.

Gerulata v Rusovciach

Gerulata bol rímsky vojenský tabor, ktorý stál práve na území dnešných Rusoviec. Bol postavený v 2. storočí ako súčasť Limes Romanus a bol súčasťou rímskej provincie Panónia. Vedeli ste o tom, že ešte aj dnes sa tam nachádzajú jeho pozostatky?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: