Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, čo môžete nájsť v dedinke Nová Sedlica?

Sni mka obrazovky 2018 02 08 oa14.51.07.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa malých dediniek, ktoré ukrývajú  miesta a pamiatky, o ktorých mnohí z nás ani nevedia. No patria k tým najväčším pokladom našej krajiny. Rovnako to platí aj v prípade dedinky Nová Sedlica na východe Slovenska. Viete, čo v nej môžete vidieť?

Nová Sedlica

Nová Sedlica nepatrí počtom obyvateľov k veľkým dedinkám, no môže sa pochváliť hneď viacerými zaujímavosťami. Táto dedinka v okrese Snina je známa aj tým, že ide o najvýchodnejšiu obec na Slovensku. Vedeli ste o tom?

Neďaleko tejto obce sa nachádza vrch Kremenec, ktorý je trojhraničným bodom, kde sa prelínajú hranice Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Domček Deduška Večerníčka

Pamätáte si na domček Deduška Večerníčka, z ktorého každý večer vychádzal, aby zažal hviezdy na oblohe a my sme si mohli pozrieť novú rozprávku? Tak tento domček naozaj existuje.

Asi najväčšou atrakciou tejto dedinky je práve domček Deduška Večerníčka, ktorý síce v súčasnosti nevyzerá už najlepšie, no určite sa ho oplatí pozrieť si ho a zaspomínať si na detské časy plné rozprávok.

Táto drevenica je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok. V regióne je totiž jedinou zachovanou stavbou so slamenou strechou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: