Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Všetci si mysleli, že je tehotná. No v skutočnosti trpela vážnymi zdravotnými problémami.

Zena 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Zdravotné problémy, ktorými trpela táto žena, by ste veru nechceli zažiť. Síce vyzerala ako tehotná, no pravda bola iná.

Keď mala Beryl Romaine 32 rokov, vyzerala každým dňom viac a viac ako tehotná žena. Bola vyčerpaná, mala opuchnuté členky a jej brucho vyčnievalo. Každý, kto ju uvidel si myslel, že je tehotná. No realita bola bohužiaľ úplne iná, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Vyzerala ako tehotná, no realita bola iná.

Beryl.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Vedela, že niečo nie je v poriadku, keď zacítila tvrdé hrče v žalúdku. Tiež pribrala aj na váhe, ale len v okolí brucha. Špecialista diagnostikoval Beryl ťažký prípad myómov. Jej „dieťa“ bol vlastne masívny, nerakovinový rast na vrchole jej maternice. Myómy ovplyvňujú jednu z troch žien, väčšinou vo veku medzi 30 a 50 rokov a 50 % z tých žien zažije bolestivé vedľajšie účinky.

Beryl zistili lekári myóm na maternici.

Myom.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Lekár povedal Beryl, že jej jediná možnosť je hysterektómia, ale nedokázala si predstaviť, že už nikdy nebude môcť mať deti. Ale čím dlhšie sa odkladala operácia, tým horší bol jej stav. Tak ako ona, aj jej snúbenec chcel mať deti. Pre neho to bolo doslova kultúrne pravidlo a nevedel si predstaviť bez ich spoločných detí život. Tak sa Beryl musela kvôli operácii vzdať vzťahu.

Medzi príznaky patrí ťažké obdobie, panvové bolesti a časté močenie. Aj keď príčina myómov nie je známa, existuje silná genetická predispozícia. Opuchnuté členky a brucho sa Beryl zväčšovali každým dňom. Nastal ten správny čas na spomínanú operáciu.

Beryl sa vzdala svojho vzťahu a podstúpila operáciu.

Eryle.jpg
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

V čase, keď Beryl musela ísť na operáciu, to už bolo takmer desať rokov potom, čo jej bol prvýkrát diagnostikovaný myóm. Trpela už neúnosnými bolesťami a nepohodlím. Ale operácia ju zbavila toľko fyzickej a psychickej bolesti, že ona bola jednoducho šťastná, že je nažive. Mať deti už nebola pre ňu taká priorita, už nie.

Teraz jej príbeh koluje internetom a má dôležitú správu pre všetky ženy:

„Moja rada pre ženy s myómami je, aby si vždy skontrolovali svoje telo. Dokonca aj keď sa dostanete odpoveď od lekára, hľadajte druhý názor. Nikdy neopusťte ordináciu, ak nie sú zodpovedané vaše otázky. Bez ohľadu na to, aká hlúpa je vaša otázka, pýtajte sa. Spýtajte sa, aké sú vaše možnosti, ak nerozumiete, spýtajte sa znova. Povedzte im, aby vám to jednoducho a zrozumiteľne vysvetlili, aby ste mohli urobiť správne rozhodnutie“.

Vyzerala ako tehotná, no realita bola iná!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 30. augusta 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: