Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuberka Vickie: Najťažšia časť z celej tvorby je prísť s novým nápadom

Vickie.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Má špeciálnu schopnosť. Často chce veci, ktoré sa na Slovensku nedajú kúpiť. A preto nehľadá dôvody, prečo sa to nedá, ale spôsoby, ako si tieto veci zaobstarať. Aj preto je Youtuberka Vickie doslova kráľovnou DIY videí na Youtube. Natáčanie ju baví až tak, že sa nebála ani krátkych filmov. Jej Youtube kanál žije kreativitou. Presvedčiť sa o tom môžete v tomto milom rozhovore.

Ako sa začal príbeh Vickie na Youtube?

Dlho som sa chcela stať youtuberkou. Najprv som iba pozerala iných tvorcov a snívala. Veľmi sa mi to páčilo a bola som rozhodnutá, že sa do toho pustím tiež. Dlho som si to pripravovala, študovala a upravovala videá, až kým sa mi to nepáčilo. Potom nasledoval prvý upload a chvíľka napätia. Pamätám sa, ako som jasala, keď som uvidela, že mám prvých sto odberateľov. Bol to úžasný pocit!

Spomínaš si na svoje prvé video? O čom bolo?

Moje prvé video na kanáli Vickie je návod na výrobu premietača pre telefón. Bol vyrobený zo škatule od topánok a lupy. Pamätám si, že som potrebovala kúpiť viac lúp, pretože mi nechceli fungovať, ale nakoniec sme s bratom našli jednu veľmi starú, ktorú sme mali doma zapatrošenú a tá fungovala výborne. Tak som sa potešila a návod na výrobu, po dlhom presviedčaní svojho priateľa, dala na Youtube.

3f460d_6b768cfd91174459984792a0fe0c80e6_mv2_d_2730_4096_s_4_2.jpg
Foto: www.imgur.com

V zozname tvojich videí je nespočetné množstvo inšpirácií, tipov ako si niečo vyrobiť. Kde na to všetko chodíš a čo je tvojou najväčšou inšpiráciou?

Ja mám takú špeciálnu schopnosť (ako by povedala moja mama), že vždy chcem to, čo nepredávajú. Napríklad jedno leto som sa rozhodla, že budem mať za každú cenu červené plavky. Prešla som asi všetky obchody v meste i online, ale nenašla som presne také, ako som si vysnívala. Tak som sa nakoniec rozhodla, že si ich ušijem sama. Kúpila som si látku a týždeň pred dovolenkou som sa pustila do práce. Našťastie som to stihla a bola som šťastná ako blcha.

A takto nejako vznikajú aj moje videá a nápady na videá. Ak niečo veľmi chcem, tak si idem za tým a keď sa to nedá kúpiť alebo je to príliš drahé, tak rozmýšľam a hľadám riešenia, kým nedôjdem na to, ako si to spraviť sama. A tieto postupy zdieľam formou videí na svojom youtube. Teraz po novom už píšem aj články na mojom blogu www.byvickie.sk

3f460d_0de83aa873834b4b955e8607571076fd_mv2_d_3714_5571_s_4_2.jpg
Foto: www.imgur.com

Tvoji fanúšikovia nájdu na tvojom kanáli aj krátke filmy. O čom sú, a čo ťa priviedlo k tomu natočiť aj niečo také?

Už odmalička ma fascinovala video tvorba a film. Rada som písala príbehy a predstavovala si ich, ako by bežali na plátne v kine. Keď som bola staršia a konečne mala aj nejakú tú techniku na natáčanie, hneď som sa pustila do práce. I keď to nebol žiadny trhák, bola som rada. Učila som sa ďalej a postupne tvorila nové veci. Každý ďalší film bol o trochu lepší. Medzičasom som pozbierala i úžasných kamarátov, ktorí mi s tvorbou vždy radi pomôžu. Tento rok tiež plánujem film s názvom VLNA. Bude s ním omnoho viac práce, ako s filmami doteraz, ale je to výzva, na ktorú sa veľmi teším.

Keď sme pri filmoch, máš nejaký svoj obľúbený, ktorý by si nám odporučila pozrieť si?

Môj obľúbený režisér je Stanley Kubrick. Mám rada filmy, pri ktorých treba rozmýšľať a naozaj dávať pozor. Jeho sú presne také.

Tvorba videí asi nie je jednoduchá vec, z čoho pozostáva príprava jedného DIY návodu, ako dlho trvá strih, či finálne úpravy?

Najťažšia časť z celej tvorby je prísť s novým nápadom. Následne prebieha zhromažďovanie materiálu, pri ktorom zväčša prehrabávam celý byt. Keď už mám všetko, čo potrebujem a tiež premyslený postup, nasledujú svetlá, kamera, nastavenia, ostrenie a môže sa začať. Čas natáčania i strihu je veľmi rôzny. Niekedy to trvá jeden – dva dni, inokedy aj dva týždne. Niekedy to záleží i na tom, ktorý z mojich susedov sa rozhodne renovovať a vŕtať celý deň. Natáčanie, strih aj tvorba efektov ma veľmi baví. Niekedy sa s tým babrem až moc a skúšam nové veci. Som tak trochu maximalista a stále si myslím, že to môže byť lepšie. Nakoniec sa video exportuje a začne uploadovať, čo trvá naozaj dlho. Na túto tému som robila i taký malý sketch s názvom: „Ako byť youtuberka“

Čo ťa najviac baví na Youtube, produkcii videí, chcela by si sa tomu venovať aj v budúcnosti?

Na youtube ma baví hlavne kontakt s fanúšikmi. Hneď vidím, či sa im moja práca páčila a viem im rovno poďakovať za podporu. Snažím sa odpísať na každý komentár, ktorý mi príde. Mám radosť, keď som pre niekoho inšpiráciou alebo niekomu pomôžem. Raz mi písalo jedno dievča, ktoré bolo v nemocnici, že vďaka mojim videám sa tam necítila až tak mizerne a čas strávila tvorením, čo ma veľmi potešilo a dojalo. Videám sa rozhodne plánujem venovať aj v budúcnosti. Chcem ďalej tvoriť i filmy, videoklipy a stále sa zdokonaľovať.

Ako vyzerá tvoja denná rutina, keď napríklad netočíš a môžeš sa venovať sebe?

Je ťažko povedať, kedy ja vlastne netočím, haha. Keď akurát netočím na Youtube, tak sa venujem svojej práci, ktorá je tiež z časti natáčanie, ale i fotenie a tvorba grafiky. Momentálne rozbieham také malé štúdio a postupne si plním detský sen. Vyzerá to možno jednoducho, ale vyžaduje to tvrdú prácu a veľa času.  Inak rada trávim čas v prírode a v kruhu priateľov a rodiny. Vtedy na chvíľku vypnem a zbieram energiu a inšpiráciu. Taktiež rada kreslím, chodím na spev, čítam, pozerám dokumentárne filmy a varím.

3f460d_8604000486d9488b877ab0486ea7905d_mv2_d_2873_4310_s_4_2.jpg
Vickie

Máš svoju životnú filozofiu, prípadne motto, ktoré ťa sprevádza všade, kam ideš?

Mám jedno motto, ktoré mám napísané na kúsku ružového papiera a už dlhšiu dobu vystavené na zrkadle: „Realita je taková, jakou si jí uděláš“ :)

Prezradíš nám nejaké tvoje plány na tento rok?

Tak, ako som už spomínala, plánuje sa film VLNA. Jeho natáčanie bude vzrušujúce a aj trochu strašidelné, pretože takýto veľký projekt som ešte nerobila. Čo sa týka videí na youtube, budem samozrejme ďalej tvoriť a tešiť sa na terajších i nových kreatívcov. Rada ich privítam aj na mojom blogu :) Nie vždy mám čas na natočenie celého videa a preto by som rada držala kontakt aspoň prostredníctvom blogových článkov. Rada by som natočila nejaký collab s youtuberom alebo youtuberkou. Veľmi rada pozerám takéto videá a myslím si, že ich natáčanie by bolo veľmi zábavné. Taktiež chystám jeden projekt, ktorý je momentálne ešte tajný.

Dsc_4681.jpg
Vickie
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor StankaDátum 9. marca 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: