Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 mýtov o YouTube

Maxresdefault 3.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Youtuber Duklock sa v najnovšom videu rozrozprával o najčastejších mýtoch, ktoré kolujú o platforme Youtube.

Keďže sám bojuje za pravdu na internete, rozhodol sa aj teraz tieto mýty vyvrátiť.

 1. Z lajkov majú youtuberi peniazeUkazateľ počtu lajkov nemá vplyv na výšku zisku z vášho videa. Samozrejme, že veľký počet lajkov môže pritiahnuť nových divákov, no sám o sebe nevygeneruje žiaden príjem.

  Like dislike featured.jpg
  Foto: www.imgur.com
 2. Z odberateľov majú youtuberi peniazeRovnaký princíp ako pri lajkoch. Počet odberateľov neprinesie viac dukátov do vašeho výplatného mešca. Aj keď je pravda, že čím viac odberateľov, tým je väčšia šanca získať videnia. No to nie je nikdy isté a tak sa aj pri miliónoch odberateľov môže stať, že vaše video nikto pozerať nechce a nezarobíte nič.
  Videoblocks youtube subscribe button subscribe animations_bbfp0u_if_thumbnail full05.jpg
  Foto: www.imgur.com

 3. Youtuber na Slovensku alebo v Česku nedokáže vyžiť čisto len z YoutubeJe už dobre známe, že youtuberi prijímajú veľa spoluprác a tým si zarobia ešte viac ako je ich príjem z videí. To ale neznamená, že nedokážu vyžiť čisto len z Youtube. Sám Duklock priznáva, že príjem z Youtube by mu na vyžitie stačil.
  Zaznam na celu obrazovku 13. 10. 2018 142129.bmp_.jpg
  Foto: www.imgur.com
 4. Youtube zakazuje urážlivý a non-friendly obsahYoutube nič nezakázal a stále je slobodná platforma, ktorá umožňuje pridávať aj videá s čiernym humorom, prestrelkami alebo menším násilím. Jediné, čo sa zmenilo, je odmeňovanie takýchto videí. Po roku 2016 už funguje tzv. „žltý dolárik“, ktorý označuje nevhodné videá a skresáva tak ich zisk.
 5. Označenie známejších youtuberov prinesie viac videní

  Vec, ktorá kedysi skutočne fungovala. A práve preto ju Youtube zmenil. Tento spôsob priživovania sa už viac nie je možný a pokiaľ ho skúšate, môže priniesť práve opačný efekt.

  Stahovanie.jpg
  Foto: www.imgur.com
 6. Videá nad 10 minút prinesú viac peňazíJe pravda, že pokiaľ ako youtuber nahráte video nad 10 minút, môžete do neho umiestniť viac reklamy a zväčšiť si tak príjem. No nemusí to nutne znamenať, že aj hodinové video prinesie mnohonásobne väčší zisk. Dôležitá stále ostáva doba sledovania. Pokiaľ divák vaše dlhé video rýchlo prekliká, príliš veľa si nezarobíte.
 7. Kradnutie odberateľov Tento mýtus sa viac týka samotných tvorcov videí. Niektorí si totiž myslia, že prijatie spolupráce spôsobí, že vaši odberatelia prejdu ku konkurencii. K tomuto mýtusu len toľko. Každý si je strojcom svojho šťastia. Pokiaľ dokážete svojich divákov stále zabaviť nemajú dôvod od vás odchádzať.
 8. Video v trendoch zarobí viacejJe pravdepodobné, že video v trendoch pritiahne nových ľudí ale žiadna extra odmena za tento úspech k vám nepríde.
  Gsmarena_001.jpg
  Foto: www.imgur.com

 9. Youtuberi musia tvoriť len na YoutubeYoutube vás k ničomu nezaväzuje. Jedine ako sa obmedziť len na túto platformu je podpisom osobitnej zmluvy o partnerstve.
 10. Desať sekúnd copyrightovej pesničky je povolenýO zisťovanie copyright pesničiek sa stará najmä robot, ktorý si vyreže vašu pesničku a porovná ju so svojou databázou. A je mu jedno, koľko sekúnd ste použili.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SamuelDátum 13. októbra 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: