Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhady a tajomstvá, ktoré nevie nikto dodnes objasniť časť 2.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.37.32.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Častokrát záhady lákajú ľudí k tomu, aby si vo svojej fantázii vytvárali ich rozličné vysvetlenia či predkladali rôzne konšpiračné teórie. Veľa takýchto záhad sa však končí tak, že ide nakoniec len o akýsi vtipný a veselý príbeh, ktorý sa zdal byť najprv akousi záhadou. Existujú však prípady a príbehy, ktoré zostávajú nevyriešené, možno navždy, a práve tie sú často pre ľudí najzaujímavejšie. Máte radi záhady?

Zmiznutie Benjamina Bathursta

Benjamin Bathurst bol diplomatom pre Veľkú Britániu. V roku 1809 viedol diplomatickú misiu do Rakúska, no bol nútený cestovať cez Nemecko. V jednom z miestnych hostincov sa po krátkej prestávke rozhodol aj so svojimi spoločníkmi pokračovať v ceste. Avšak zmizol bez toho, aby si to niekto všimol. Po jeho zmiznutí začalo dlhodobé pátranie a jeho manželka minula celý majetok, len aby ho našla, no nepodarilo sa. Dodnes nikto nevie, kde a ako tento diplomat zmizol.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.37.05.jpg
listverse.com

Existujú vôbec tieto zlaté bane?

Hory Guadalupe, ktoré sa nachádzajú v západnom Texase a juhovýchodnom Novom Mexiku, sú vraj miestom najväčších zlatých baní na svete. Ben Sublett žil v 19. storočí a vraj objavil jednu z týchto zlatých baní. Isté obdobie chodieval do miestnej krčmy a zakaždým platil on. Veľa ľudí nechápalo odkiaľ mal toľko peňazí a zlata, snažili sa ho aj sledovať, no nikdy nikto tú jeho zlatú baňu nevidel a nenašiel. Dodnes sa nevie, či bol jeho príbeh pravdivý, alebo išlo len o ďalšieho klamára, ktorý len okrádal iných ľudí.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.37.12.jpg
listverse.com

Kto zabil Hitlerovu neter?

Angela „Geli“ Raubal bola mladá žena, ktorá vyrastala v Nemecku začiatkom 20. storočia. Údajne spáchala samovraždu v roku 1931. Zbraň, ktorú použila, patrila jej strýkovi Adolfovi Hitlerovi. Viacerí novinári sa snažili objasniť jej samovraždu. Dopátrali sa aj k tomu, že vraj boli na tele tejto mladej ženy objavené početné zranenia vrátane zlomeného nosa. Jeden z posledných novinárov, ktorý sa snažil zistiť, čo sa v skutočnosti stalo, bol zatknutý a popravený nacistami tesne predtým ako zverejnil svoje zistenia. Preto sa dodnes nevie, či išlo naozaj o samovraždu, alebo bol za všetkým Hitler.

Sni mka obrazovky 2017 11 15 oa21.37.32.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. novembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: