Žena dala synovi do školského batohu nahrávací prístroj. Keď si ho doma vypočula, bola šokovaná

Zdieľať
Autisticky chlapec.jpg

Matka 12-ročného autistického chlapca si všimla, že na ňom nie je niečo v poriadku. Jej zistenie bolo šokujúce. 

12-ročný Camden Davis je autistický chlapec. Navštevuje Akadémiu Hope, ktorá sa špecializuje na výučbu študentov so špeciálnymi potrebami a podľa svojich webových stránok podporuje „začlenenie, povzbudenie, pozitívne vzťahy a uznanie úspechu študenta“.

Camden.jpg

Jeho matka ho zapísala na túto akadémiu s nádejou, že mu poskytne podporné a pochopiteľné prostredie, kde sa môže učiť vlastným tempom. Začala však u syna pozorovať, že vždy po príchode zo školy je nejaký utrápený a inštinktívne vedela, že niečo nie je v poriadku.

Family.jpg

Preto sa v jeden deň rozhodla umiestniť nahrávací prístroj do synovho batohu, aby získala predstavu o tom, čo by mohlo spôsobiť jeho nešťastie, pretože sám to vysvetliť nevedel. Tým, čo zistila, bola šokovaná. Camden bol šikanovaný. Nie však spolužiakmi alebo deťmi na ihrisku, ale špeciálne vyškolenými učiteľmi, ktorí ho mali podporovať.

Autistic boy hidden backpack recorder teachers bullying louisiana milissa davis 22.jpg

„Chcela som plakať, kričať a robiť všetko, čo sa dalo, pretože to bolo naozaj veľmi zlé,“ povedala Milissa. „Posielala som tam svojho syna každý deň a nevedela som, čo sa deje. Šikanovanie je hrozné, keď to robia deti deťom. Ale je to oveľa horšie, keď si dospelí vyberú vaše dieťa“.

Autistic boy hidden backpack recorder teachers bullying louisiana milissa davis 28.jpg

Riaditeľka školy Lisa Stone musela konať rýchlo a vyhodila dvoch učiteľov, ktorých bolo počuť v nahrávkach. Milissa okamžite zobrala Camdena zo školy. Jej príspevok v sociálnych médiách o incidente sa stal virálnym, ale bol odstránený, po tom, čo sa dotyční učitelia vytratili zo školy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom