Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Levického hradu

Sni mka obrazovky 2018 03 24 oa9.16.14.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zrúcanín hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes sú už veľa z nich len zrúcaninami, no ani to im neuberá na ich čare. Medzi takéto zrúcaniny patrí Levický hrad. No nájsť tam môžete aj múzeum. Vedeli ste o tom?

Levický hrad

Levický hrad bol postavený v druhej polovici 13. storočia s cieľom brániť južný prístup k stredoslovenským banským mestám. Pôvodne išlo o gotický hrad, ktorý sa stal po dobudovaní súčasťou panstva Matúša Čáka Trenčianskeho.

Ako vyzerá hrad dnes?

Z hradu sa zachovalo vaicero jeho častí. Murivo horného hradu s gotickým palácom, východná bašta, ktorá slúži ako čajovňa, juhozápadný bastion, ktorý slúži zas ako amfiteáter.

Súčasťou areálu je aj Dobóovský renesančný kaštieľ zo 16. storočia a kapitánsky dom so západnou baštou, sídlom Tekovského múzea, ktoré je správcom hradu.

Sni mka obrazovky 2018 03 24 oa9.14.26.jpg
www.lia.mskslevice.sk

Barokový kaštieEsterházyovcov

V Leviciach sa okrem hradu nachádza ešte viacero zaujímavých pamiatok. Jednou z nich je aj Barokový kaštieľ Esterházyovcov. Postavený bol v 19. storočí a nachádza sa pri mestskom parku.

Sni mka obrazovky 2018 03 24 oa9.15.31.jpg
www.levice.sk

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: