Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 obrázkov z histórie medicíny! Po tomto zrejme nezaspíš!

chorobyupr
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ťažké prípady chorôb, amputácie aj zaujímavosť z činskej histórie. To všetko ťa čaká v tomto veľmi poučnom článku. A po prečítaní buď rád, že si sa narodil v tejto dobe s dnešnými výdobytkami. 

Trojitá amputácia

32-ročnému mužovi na fotke museli po železničnom nešťastí odrezať ruku a obidve nohy. Zaujímavosťou je, že sa stal druhým preživším trojitej amputácie v USA

150

Blanche Dimanche

Táto pani mala dvojmo asi všetko. Mala dva páry nôh, dve vagíny a dva páry pŕs. Výber jej partnera ťa neprekvapí. Chodila s Juanom Baptistom dos Santos, ktorý mal tri nohy a dve prirodzenia.

229

Kyklopia

Kyklopia je vzácnou poruchou, pri ktorej sa počas vývinu v maternici neoddelia oči a splývajú do jedného. Takéto dieťa sa ale buď mŕtve narodí, alebo prežije len pár hodín…

317

Elefantiáza

Tento pán bol natoľko znechutený svojou elefantiázou, že prosil o to, aby mu odstránili obidve nohy. Namiesto toho sa dostal pod nôž experimentátorom, ktorý len odrezali napadnuté tkanivo… Zomrel 5 mesiacov po zákroku.

415

Obrovské prsia

Táto nešťastná žena na sebe vláčila naozaj veľké prsia. Podarilo sa jej ale zázrakom prežiť operáciu. Odobrali jej ich a odvážili… Ľavý prsník vážil skoro 8 kíl a pravý 19 a pol kila.

514

Deformácia nôh

Takýto rázštep môže postihnúť nielen nohy, ale aj ruky. V minulosti sa verilo, že je to následkom baktérií alebo spermií. Predstavte si pod tým už čokoľvek.

615

Obor

John Aasen (tá kostra) meral počas života 214cm. Dnes to už nie je také výnimočné, no v dobe, keď boli ľudia menší, bol považovaný za obra. Pracoval v cirkuse a kde tu využili jeho služby aj do hollywoodskych filmov…

714

Čínske nechty

Jedným zo symbolov čínskej aristokracie  boli dlhé nechty. Veľmi dlhé nechty. To preto, aby nikomu nemuseli dokazovať, že rukami nepracujú.

814

Neurofibromatóza

Táto genetická porucha narúša tvoje nervy a na ich miestach rašia nezhubné nádory. Stovky nádorov. A ak jeden z rodičov trpí neurofibromatózou, jeho dieťa má 50%-tnú šancu takéto dedičstvo.

916

Ľudský jednorožec

Toto je voskový model Madame Dimanche, ktorá mala na hlave 25 cm dlhý roh. Do tejto dĺžky rástol 6 rokov a nakoniec ho úspešne odstránil jeden francúzsky chirurg.

1015

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 6. februára 2015Zdroj listverse.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., imgur
reklama:
reklama:
reklama: