Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vážne bizarných liečebných metód, ktoré sa používali v minulosti

Tit 1.png
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Vieš  si predstaviť, že by ti na ranu prikladali mŕtvu myš? Keď si prečítaš o týchto šialených liečebných metódach, budeš rád, že dnes žijeme v modernej dobe.

10. Sliz proti bolesti uší

Ak mal niekto v stredovekom Anglicku poruchu, pri ktorej sa mu pokrivili končatiny, potierali mu ich slimačím slizom, aby sa vyrovnali. Sliz sa tiež používal pri bolestiach uší.

Slimak.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

9. Smradľavý pohár

Stredovekí lekári odporúčali ľuďom, aby vypúšťali vetri do pohárov. Verili totiž, že sa im tak podarí poraziť mor. Mysleli si, že mor je smrtiaci výpar a nepríjemný zápach by mohol čiernu smrť poraziť.

Jar 106855_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

8. Mŕtva myš na ranu

V alžbetínskom období v Anglicku rozrezali myš na polovicu a prikladali ju na bolestivé miesta. V to, že myši majú liečivé účinky, verili aj v starovekom Egypte. Tu si vkladali kašu z mŕtvych myší do úst, aby odstránili bolesť zubov.

Mastomys 491576_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

7. Diera v hlave proti migréne

Staroveké civilizácie liečili migrénu a epilepsiu skutočne svojsky – chorým vyvŕtali dieru do lebky. Samozrejme, takýto zákrok sa zvyčajne skončil smrťou.

Lebka.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

6. Pavúky a žaby proti astme

Ak by si v čase vlády Tudorovcov v Anglicku trpel astmou, lekári by ti pravdepodobne odporučili, aby si prehĺtal živé pavúky a žaby. V tomto období sa tiež používal prášok z ľudských lebiek alebo zmes z mačiek ako alternatívne lieky.

Water 941677_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

5. Cap na liečbu neplodnosti

V tridsiatych rokoch minulého storočia lekár John Brinkley vložil semenníky od capa do mužských mieškov – vraj, aby vyliečil impotenciu. Viacerí z jeho pacientov po tomto zákroku zomreli.

Koza.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

4. Dym do zadnice

Anglickí lekári fúkali tabakový dym do zadkov ľudí, ktorí sa takmer utopili. Takýmto spôsobom ich chceli oživiť, pretože si mysleli, že takýmto spôsobom sa pacient zahreje a začne dýchať.

Smoke 649965_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

3. Púšťanie žilou

Púšťanie žilou patrilo k štandardným lekárskym zákrokom v stredovekej Európe. Dokonca aj George Washington zomrel na vykrvácanie po takejto procedúre.

Horizon33_2014 6 27_12 53 41.png
youtu.beFoto: youtu.be

2. Prášok z múmií

V stredoveku sa používal prášok z egyptských múmií ako liek proti bolesti hlavy a žalúdočným vredom. Zvyčajne však išlo o kosti nebožtíkov z neďalekých hrobov.

The Mummy Restoration
SITA/AP

1. Deti a heroín

Heroín bol pôvodne určený na liečbu prechladnutia a bol vhodný aj pre deti. V USA bolo jeho používanie zakázané v roku 1924, pretože sa ukázalo, že pacienti sú na ňom závislí.

Panama Drugs
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. januára 2016Zdroj youtu.be © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: