Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 krásne slovenské zámky, na ktoré môžeme byť hrdí

Sni mka obrazovky 2018 02 12 oa15.43.52.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo hradov či zámkov, ktorými sa môžeme pochváliť nielen u nás, ale ja v zahraničí. Vybrali sme 3 slovenské zámky, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí. Súhlasíte?

 Bojnický zámok

Prvá písomná zmienka o existencii je už z roku 1113, kde sa spomína v listine zoborského opátstva. Vedeli ste, že pôvodne bol zámok celý z dreva? Až v priebehu 13. storočia bol postupne  budovaný z kameňa ako majetok rodu Poznanovcov.

Kvapľová jaskyňa pod zámkom

Súčasťou prehliadky Bojnického zámku je aj návšteva kvapľovej jaskyne, ktorá sa nachádza priamo pod ním. S touto jaskyňou je prepojená 26 metrov hlboká hradná studňa. Vedeli ste o tejto jaskyni?

Smolenický zámok

Zámok sa nachádza v dedinke Smolenice ktorá patrí do okresu Trnava. Je postavený na mieste stredovekého hradu zo 14. storočia. Samotný zámok bol postavený začiatkom 20. storočia, postaviť ho dal rod Pálffyovcov.

#slovakia #castle #smolenice #smolenickyzamok #travel

A post shared by Mária Halajová (@majcihalajci) on

Veža zámku 

Smolenickému zámku dominuje mohutná veža s vyhliadkovou terasou, z ktorej budete vidieť krásne časti Malých Karpát.

Zvolenský zámok

Ide o goticko-renesančný zámok, ktorý dal  postaviť v 70. rokoch 14. storočia uhorský kráľ Ľudovít I. Tento hrad mal slúžiť pôvodne ako poľovnícke sídlo alebo letohrádok uhorských kráľov. A tak tomu aj pár desiatok rokov bolo. Inšpiráciou pre stavbu tohto hradu sa stali talianske mestské kastely.

V súčasnosti zámok patrí pod správu Slovenskej národnej galérie, ktorá ho využíva na výstavné účely. K stálym expozíciám, ktoré si tam môžete pozrieť počas celého roka, patria kópie diel Majstra Pavla z Levoče, gotické nástenné maľby či výber z diel európskeho výtvarného umenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: