Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 kostolíky na Slovensku, ktoré patria k tým najstarším

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.01.24.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľmi veľa zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktoré majú dlhú históriu a boli postavené ešte v dávnych storočiach. Vybrali sme 4 románske kostolíky na Slovensku, ktorých história siaha naozaj hlboko. Už ste o týchto kostolíkoch počuli?

Dražovce

Kostol svätého Michala archanjela sa nachádza na skalnatom kopci nad Dražovcami. Ide o mestskú časť Nitry. Tento kostolík je zasvätený svätému Michalovi archanjelovi a postavený bol v polovici 11. storočia.

Kostoľany pod Tríbečom

Kostolík svätého Juraja je románska sakrálna stavba, ktorá sa nachádza v obci Kostoľany pod Tribečom v okrese Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji. Vznik tohto kostolíka sa datuje do obdobia prelomu 11. a 12. storočia.

Kopčany

Kostol svätej Margity Antiochijskej leží pri obci Kopčany, prvá zmienka o ňom pochádza z konca 14. storočia. Tento kostolík patrí k najstarším stojacim stavbám na Slovensku a medzi kostoly s možným veľkomoravským pôvodom.

Nitrianska Blatnica

Rotunda svätého Juraja je rímskokatolícka kaplnka, ktorá sa nachádza severne od Nitrianskej Blatnice. Pochádza z 9. storočia a preto sa pokladá za jeden z najstarších kostolov na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: