4 pomníky a pamätníky na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.46.20.jpg

Na Slovensku sa nachádza veľa zaujímavých miest, ktoré istým spôsobom pripomínajú udalosti či významných ľudí, ktorí boli súčasťou našich národných dejín. Medzi takéto miesta patria aj rôzne pomníky či pamätníky. Vybrali sme 4 z nich, ktoré pripomínajú významné udalosti a ľudí našich dejín.

Slavín

Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov, ktorí zahynuli počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Spolu s cintorínom padlých v prvej svetovej vojne v Petržalke predstavuje jediný vojenský cintorín v Bratislave. Vedeli ste o tom?

Mohyla Milana Rastislava Štefánika

Mohyla významnej slovenskej osobnosti, Milana Rastislava Štefánika, sa nachádza na vrchu Bradlo, nad cestou medzi mestom Brezová pod Bradlom a Košariskami. K tejto mohyle vedie označená cesta, pri ktorej sa nachádza aj záchytné parkovisko. Turistický chodník z mesta Brezová pod Bradlom smerom k mohyle má červenú farbu so zelenou odbočkou na bradlo. Z Košarísk je zas potrebné smerovať po žltej, a potom zelenej turistickej značke.

Dukla

Duklianske bojisko a pamätníky na Dukle a vo Svidníku sú národnými kultúrnymi pamiatkami, ktoré sú venované Karpatsko-duklianskej operácii, ktorá sa odohrala počas druhej svetovej vojny v oblasti Duklianskeho priesmyku a pamiatke tu padlým vojakom.

Pomník Ľudovíta Štúra v Modre

Mesto Modra, ktoré leží pod Malými Karpatmi na západnom Slovensku je úzko späté s národným buditeľom Ľudovítom Štúrom, ktorý tam prežil posledné roky svojho života. Okrem múzea tam môžete nájsť pomník nad jeho hrobom a dva pamätníky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom