4 pútnické miesta na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 02 17 oa21.43.50.jpg

Slovensko sa môže pochváliť viacerými miestami, ktoré sú jedinečnou súčasťou našej krajiny. Rovnako je to aj v prípade najstaršieho pútnického miesta na Slovensku. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

Skalka pri Trenčíne

Ide o miesto, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Trenčín. Skalka sa stala obľúbeným pútnickým a návštevným miestom nielen pre obyvateľov Považia, ale celého Slovenska, Moravy a dokonca aj Poľska. Hlavná púť sa koná v sobotu a nedeľu vždy po 17. Júli, kedy je sviatok sv. Svorada a Beňadika.

Mariánska hora

Mariánska hora sa nachádza neďaleko mesta Levoča a nájsť tam môžete Baziliku Navštívenia Panny Márie. Aj toto miesto patrí medzi tie najstaršie pútnické miesta Slovenska. Púť sa tam koná každoročne v prvú júlovú nedeľu.

Šaštín

Pre Šaštín je typická Bazilika Sedembolestnej Panny Márie, ktorá je významná hlavne kvôli tomu, že ide o jedno z najnavštevovanejších pútnickych miest na Slovensku. Baziliku každoročne navštívi niekoľko desiatok tisíc pútnikov, predovšetkým na Slávnosť zoslania Ducha Svätého (Turíce) a Slávnosť Panny Márie Sedembolestnej (15. septembra).

Marianka

Aj Marianka, ktorá je súčasťou Bratislavy, patrí k tým najstarším pútnickým miestam na Slovensku. Nájsť tam môžete Kostol Narodenia Panny Márie, ktorý bol pôvodne gotický. Koncom 17. storočia bol na náklady cisára Leopolda I. zrekonštruovaný v barokovom slohu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom