4 zaujímavé miesta v národnom parku Nízke Tatry

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 30 oa19.38.21.jpg

Slovensko je krajinou, ktorá sa môže pýšiť krásnou prírodou. Na Slovensku máme dohromady až 9 národných parkov a my sme si tentokrát pripravili 4 zaujímaví miesta v Nízkych Tatrách.

Národný park Nízke Tatry

Tento národný park sa nachádza na strednom Slovensku medzi údoliami riek Váh a Hron. Národný park a jeho ochranné pásmo zaberá celé horské pásmo Nízkych Tatier.

Ďumbier

Najvyšším vrchom tohto národného parku je Ďumbier s nadmorskou výškou 2043 metrov nad morom.

Kráľova hoľa

Zaujímavosťou tohto národného parku je aj to, že pod vrchom Kráľova hoľa pramenia štyri slovenské rieky: Váh, Hron, Hnilec a Hornád. Na vrchole sa od roku 1960 nachádza televízny a rozhlasový vysielač Kráľova hoľa. Stožiar vysielača má výšku 137,5 metrov.

Chopok

Chopok, ktorý má 2024 metrov nad morom, je tretím najvyšším vrchom v Nízkych Tatrách. Nájsť ho môžete medzi vrchmi Dereše a Ďumbier a aj tento vrch patrí medzi tie najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie medzi turistami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Demänovská jaskyňa Slobody

Demänovská jaskyňa Slobody je krasovou jaskyňou, ktorá sa nachádza v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline a objavená bola v roku 1921. Táto jaskyňa je súčasťou rozsiahlej sústavy Demänovských jaskýň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom