Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 kaštieľov na Slovensku, ktoré sa dočkali rekonštrukcie

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.53.53.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo budov či pamiatok, ktoré v súčasnosti chátrajú a zaslúžili by si rekonštrukciu. Niektoré pamiatky sa však podarilo zachrániť a dnes patria k tým najväčším dominantám Slovenska. Pozrite si 5 kaštieľov, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí.

Kaštieľ v Betliari

Kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. Nedošlo k ich zničeniu či rozkradnutiu ako to bolo pri iných kaštieľoch či zámkoch. Patrí k tým najnavštevovanejším miestam u nás.

Kaštieľ v Budmericiach

Budmerický kaštieľ, ktorý sa často označuje aj ako Pálffyovský kaštieľ je kaštieľ, ktorý sa nachádza v malej obci Budmerice. Jeho veľkoleposť dopĺňa aj anglický park z druhej polovice 19. storočia.

Kaštieľ v Markušovciach

Kaštieľ v Markušovciach bol postavený ako renesančný kaštieľ už v 17. storočí, neskôr prešiel viacerými stavebnými úpravami až do súčasnej podoby. V 50. rokoch minulého storočia bol kaštieľ upravený na potreby múzea, ktoré sa tam nachádza dodnes.

Kaštieľ v Dolnej Krupej

Kaštieľ v Dolnej Krupej je klasicistickým kaštieľom z 18. storočia, ktorý sa nachádza v obci Dolná Krupá, asi 10 kilometrov od Trnavy. Tento kaštieľ stojí na mieste staršieho kaštieľa, pravdepodobne z prvej polovice 18. storočia.

Kaštieľ v Mojmírovciach

Ide o barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia, ktorý je obklopený anglickým parkom. Dominantou kaštieľa je Chodba tolerancie, Ikonový salón, salón rodáka z Mojmíroviec, grófa Grassalkoviča, kedysi najslávnejší žrebčín Uhorska jedinečne prebudovaný na kongresovú sálu a 300-ročná vínna pivnica.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: