Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 zaujímavých gotických kostolov na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.43.39.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok a rovnako to platí aj pri tých sakrálnych. Ak máte radi budovy kostolov, tak sa oplatí určite ísť si pozrieť niektorý z týchto gotických kostolov na Slovensku. Už ste niektorý z nich videli?

Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina je najvýznamnejším, najstarším a najväčším kostolom v Bratislave. Vedeli ste o tom, že tento kostol je postavený na cintoríne? Pod jednou časťou chrámu sa nachádza klasický cintorín, kde sa ľudia pochovávali do zeme, v druhej polovici sú to krypty.

Dóm. sv. Alžbety

Dóm sv. Alžbety je najobdivovanejšou pamiatkou Košíc. Ide o katedrálu, ktorá je neprehliadnuteľná už z diaľky, pretože je vysoká až 60 metrov a vraj sa do nej zmestí vyše 5 000 ľudí. Tiež jej patrí prvenstvo toho najväčšieho gotického kostola na Slovensku.

Bazilika sv. Egídia

Tento kostol bol ako siedmy slovenský kostol v poradí vyhlásený za baziliku. Vedeli ste, že v tejto bazilike sa nachádza dohromady až 11 neskorogotických krídlových oltárov? Jednotlivé oltáre boli postavené koncom 15. storočia. Za najcennejší sa považuje bočný oltár Narodenia Pána.

Bazilika sv. Mikuláša

V Prešove sa nachádza jeden z najstarších a najvýznamnejších kostolov na Slovensku. Bol postavený v polovici 14. storočia. Zaujímavosťou tohto kostola je aj veža, ktorá dosahuje výšku 71 metrov. A počas letných mesiacov je sprístupnená aj verejnosti.

Kostol sv. Kataríny

Tento kostol je neskorogotickým chrámom, ktorý sa často nazýva aj „slovenský“, pretože od 17. storočia sa v ňom začalo kázať po slovensky. Aj tento kostol patrí k tým najväčším pamiatkam mesta Banská Štiavnica.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: