5 najstarších a najdlhšie fungujúcich podnikov na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 07 13 oa10.45.10.jpg

Viete, ktorý podnik na Slovensku je ten najstarší? V tomto článku vám predstavíme 5 najstarších či najdlhšie fungujúcich podnikov na Slovensku.

Pivovar Steiger

Pivovar Steiger je prvý slovenský pivovar, ktorý bol založený už v roku 1473, čo znamená, že to bolo ešte skôr ako bola objavená Amerika. Na tomto pivovare je zaujímavé aj to, že funguje s nepretržitou, kontinuálnou výrobou piva dodnes.

Železiarne Podbrezová

Železiarne Podbrezová je slovenská spoločnosť sídliaca v Podbrezovej. Stratégia podnikateľskej činnosti je zameraná na tri piliere, ktorými sú hutníctvo, ťažké strojárstvo a cestovný ruch. Spoločnosť patrí medzi najstaršie hutnícke podniky stredoeurópskeho priestoru.

Ryba Žilina

Ryba Žilina je spoločnosť zaoberajúca sa obchodno-marketingovou činnosťou v oblasti predaja potravín. Je materskou spoločnosťou novovytvorenej spoločnosti PRETO Ryba s.r.o., ktorá je najväčším výrobcom rybacích a lahôdkových šalátov na Slovensku s najstarším nepretržite fungujúcim podnikom na spracovanie rýb fungujúcim v Žiline od roku 1924.

Slovenka

Táto továreň a fabrika na pletený a tkaný tovar v Martine bola prvou samostatnou slovenskou pletiarskou fabrikou, teda fabrikou s najstaršou pletiarskou tradíciou na území dnešného Slovenska.

547578_299717923453820_1706868570_n.jpg
Zdroj: Facebook Slovenka-Silver Foto: www.imgur.com

Mincovňa v Kremnici

Mincovňa v Kremnici je slovenská štátna mincovňa sídliaca v Kremnici., ktorá bola založená 17. novembra 1328 a založil ju založil kráľ Karol I. Mincovňa je najstarším podnikom na svete, ktorý funguje nepretržite.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom