Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 zrúcanín hradov na východnom Slovensku, ktoré sa oplatí vidieť

Sni mka obrazovky 2018 07 03 oa19.32.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť aj veľké množstvo zrúcanín hradov, ktoré napriek tomu, že už neslúžia pôvodnému účelu, tak aj tak majú svoje čaro. Tentokrát sme vybrali 7 z nich, ktoré sa nachádzajú na východnom Slovensku. Máte radi zrúcaniny?

Šarišský hrad

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom Veľký Šariš.

Kapušiansky hrad

Kapušiansky hrad je zrúcaninou hradu nad obcou Kapušany, nad cestou do Bardejova a je situovaná na skalnom výbežku vrchu Zámčisko.

Hrad Plaveč

Plaveč je zrúcanina hradu na miernom návrší nad obcou Plaveč v okrese Stará Ľubovňa v Prešovskom kraji.

Turniansky hrad

Turniansky hrad je zrúcanina hradu zo 14. storočia týčiaca sa nad obcou Turňa nad Bodvou pri južnom úpätí Slovenského krasu neďaleko rieky Bodva.

Hrad Slanec

Zrúcanina tohto hradu sa nachádza v obci Slanec v okrese Košice-okolie.

Hrad Plešivec

Zvyšky Plešiveckého hradu sa nachádzajú na súkromnom pozemku v obci Plešivec neďaleko Rožňavy, na okraji Slovenského Krasu.

Spišský hrad 

Samozrejme jednou z najväčších dominánt východného Slovenska je aj známy Spišský hrad. Ten napriek tomu, že je zrúcaninou, tak sa tam nachádzajú viaceré expozície a tento hrad patrí k tým najnavštevovanejším u nás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: