Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 najväčších hradov na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 02 oa19.30.54.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo stavieb a pamiatok, ktoré robia našu krajinu jedinečnou a výnimočnou. Rovnako je to aj v prípade hradov, ktoré na Slovensku máme. Vybrali sme 5 rozlohovo najväčších. Už ste na týchto hradoch boli?

5. miesto – Pustý hrad

Pustý hrad, často označovaný aj ako Starý Zvolenský hrad sa nachádza na území mesta Zvolen. Jeho celková rozloha je až 7,6 hektára. V súčasnosti ide už o zrúcaninu hradu.

4. miesto – Košický hrad

Napriek tomu, že v súčasnosti je Košický hrad už len zrúcaninou hradu, tak rozlohovo patrí k tým najväčším hradom u nás. Nájsť ho môžete na vrchu Hradová, severozápadne od Košíc.

3. miesto – Devín

Zrúcanina hradu Devín patrí k tým najväčším a najstarším hradom na našom území. Svedčí o tom aj jeho dlhá história.

2. miesto – Bratislavský hrad

Posledné roky prešiel tento hrad výraznou rekonštrukciou, vďaka ktorej tento symbol nášho hlavného mesta, a celkovo Slovenska, vyzerá veľmi pekne a reprezentatívne.

1. miesto – Nitriansky hrad

Čakali ste, že na prvom mieste bude Spišský hrad, tak ako sa to uvádza na veľa miestach? Prekvapíme vás, no rozlohovo najväčším hradom u nás je ten Nitriansky hrad. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. februára 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: