Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 vodopádov predstavujúcich najvýznamnejšie prírodné dedičstvo na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.59.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že na Slovensku nám chýba také more, tak sa môžeme pochváliť inými krásnymi prírodnými úkazmi a unikátmi. Vedeli ste o tom, že na Slovensku sa nachádza aj viacero krásnych a jedinečných vodopádov, ktoré sa oplatí vidieť?

Lúčanský vodopád

Lúčanský vodopád sa nachádza v oblasti TANAP, v kúpeľnej obci Lúčky, ktorá leží neďaleko Veľkého Choča v Dolnom Liptove a aj tento vodopád je súčasťou krásnej prírodnej scenérie.

Brankovský vodopád

Brankovský vodopád sa nachádza na západnom okraji Nízkych Tatier prí ústí do Revúckej doliny. Výsoký je až 55 metrov a tak mu patrí prvenstvo toho najvyššieho vodopádu v Nízkych Tatrách.

Kľacký vodopád

Kľacký vodopád je vodopád, ktorý sa nachádza v pohorí Malá Fatra, konkrétne v Lúčanskej Malej Fatre, asi 4 kilometre severozápadne od obce Vrícko pod vrchom Kľak, od ktorého je odvodený aj jeho názov.

Starohutský vodopád

Inak nazývaný aj Starohutiansky vodopád je vodopád nachádzajúci sa v pohorí Pohronský Inovec a nachádza sa v katastrálnom území obce Nová Baňa v okrese Žarnovica.

Vodopád Bystré

Ide o vodopád nachádzajúci sa v katastrálnom území dedinky Hriňová, na území Slovenského stredohoria na území Poľany. Často je nazývaný aj ako Vodopád Bystrého potoka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: