Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 záhadných miest Slovenska, ktorých vznik nie je dodnes vysvetlený

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa14.10.17.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku môžeme nájsť veľké množstvo krásnych a jedinečných miest. Tentokrát sme vybrali 5 takých miest, ktorých vznik je dodnes zahalený rôznymi legendami a príbehmi. Už ste o týchto záhadných miestach niekedy počuli?

Slovenský Bermudský trojuholník

Tribečské lesy sú častokrát označované aj ako slovenský Bermudský trojuholník, ktorý sa nachádza medzi Nitrou, Zlatými Moravcami a Partizánskym. O tomto mieste sa hovorí ako o mieste, kde za záhadných okolností miznú ľudia celkom bez stopy. Už ste o tom niekedy počuli?

Slovenský Stonehenge

Áno, aj na Slovensku máme vlastná Stonegenge. Unikátny komplex monumentálnych opracovaných balvanov s prastarými rytinami sa nachádza za budovou historickej manufaktúry v Holíči. Kamene, z ktorých najväčší je vysoký 6,8 metra, pochádzajú z najvýchodnejšie položenej megalitickej stavby v strednej Európe.

Rondely

Rondely sú monumentálne stavby kruhovitého pôdorysu obohnané palisádami a priekopami spravidla so štyrmi bránami orientovanými na všetky svetové strany. Vedeli ste, že rondely na Slovensku sú staršie ako egyptské pyramídy či anglický Stonehenge? Doposiaľ sa u nás našlo už viac ako 70 rondelov, pričom ten najznámejší ležal pri Svodíne v okrese Nové Zámky.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa14.06.01.jpg
www.archaeo3d.com

Skalné gule Megoňky

Tento unikátny prírodný úkaz svetového významu sa nachádza na Kysuciach, neďaleko Čadce. Slovenská prírodná pamiatka Megoňky je nálezisko prírodných pieskovcových útvarov vajcovitého až guľovitého tvaru. Pôvod týchto obrovských pieskovcových dokonale tvarovaných gúľ nie je dodnes vysvetlený.

Slovenský čínsky múr

Neďaleko obce Bátovce sa nachádza Spečený val alebo aj Val obrov, ktorý sa na Slovensku, okrem iného prezýva aj „Slovenský čínsky múr“. Ide o 60 kilometrov dlhý pás, ktorý bol pravdepodobne postavený Rimanmi a mal slúžiť ako ochrana pred barbarmi. V súčasnosti je už na viacerých miestach zarastený, tak nie je dobre viditeľný.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa14.08.19.jpg
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: