Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 zaujímavých miest v obci Vyšné Ružbachy

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.10.49.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že obec Vyšné Ružbachy, v okrese Stará Ľubovňa, nepatrí k tým najväčším obciam na Slovensku, tak sa tam nachádza hneď viacero zaujímavých miest a pamiatok. Už ste niekedy v tejto dedinke boli?

Kúpele v obci

V obci sa nachádzajú prírodné liečivé minerálne pramene, ktoré sú vhodné na liečenie srdcovo-cievnych a nervových chorôb. Dejiny samotných kúpeľov na tomto mieste siahajú až do 16. storočia.

Kúpeľný dom Biely dom

Medzi jednu z najväčších dominánt týchto kúpeľov patrí Biely dom, ktorý dali postaviť v roku 1931 z bieleho travertínu v biedermeierovskom slohu gróf Andrej Zamoyski s manželkou. Biely dom bol vyhľadávaným kultúrno-spoločenským strediskom poľskej šľachty.

Travertínové jazero

V obci sa nachádza aj travertínové jazero, ktoré je známe aj ako Ružbašský Kráter. Ide najväčšie travertínové jazero na Slovensku a možno aj v celej strednej Európe. Tento unikát je navyše od roku 1967 zaradený medzi chránené prírodne útvary Slovenska.

Travertínový lom

Medzi ďalšie zaujímavé miesto vo Vyšných Ružbachoch patrí aj tento lom. Ide o zaujímavú galériu sôch pod otvoreným nebom. Dokonca je najstarším sympóziom na území Slovenska.

Skipark v obci

Lyžiarske stredisko Vyšné Ružbachy ponúka počas zimných mesiacov výhodné podmienky na lyžovanie a iné zimné športy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: