Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 zaujímavých rozhľadní na Slovensku

Befunky collage 3 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krásnou krajnou, ktorá ukrýva krásy nielen v architektúre, ale aj v prírode. Pohľad na našu krajinu je z výšky ešte krajší. A tak si môžete pozrieť Slovensko aj z týchto 5 rozhľadní. Výhľad sa vám bude určite páčiť.

Veľká Homoľa

Ide o vrchol v Malých Karpatoch, na jeho kopci sa nachádza drevená rozhľadňa, ktorá je vysoká 20 metrov. Postavená bola v roku 2001. Vidieť z nej môžete Malé Karpaty, Považský Inovec či Tríbeč.

Marhát

Ide o vrch v pohorí Považský Inovec. Na jeho vrchole stojí 10 metrov vysoký kríž s nápisom „Bože ochraňuj turistov.“ V roku 2008 tam bola vybudovaná aj 17 metrov vysoká drevená rozhľadňa.

Televízna veža Kamzík

Táto veža je známa aj tým, že ide o najvyššiu stavbu v Bratislave, postavená bola v roku 1975 a vysoká je až 194 metrov. A patrí k tým najväčším symbolom nášho hlavného mesta.

Veľký Lopeník

Ide o vrch v Bielych Karpatoch, na jeho vrchole sa nachádza pamätník a spoločný hrob 22 vojakov Červenej armády, padlých koncom 2. svetovej vojny pri ťažkých bojoch v okolí.

Panská javorina

Ide o vrch, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti pohoria Považský Inovec, v roku 2010 tam bola postavená 16 metrov vysoká drevená rozhľadňa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 6. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: