Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 zaujímavých skalných útvarov na Slovensku

Befunky collage 3 ko pia 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Okrem veľkého množstva zaujímavých a jedinečných pamiatok máme na Slovensku viacero jedinečných prírodných unikátov. Vybrali sme 5 z nich, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí a lákajú nejedného turistu. Súhlasíte?

Skalný hríb

Tento skalný hríb je súčasťou Markušovských stein, ide o národnú prírodnú pamiatku, ktorá sa nachádza v katastrálnom území obcí Markušovce a Odorín na Spiši.

Budzogáň

V Rajeckej doline, na svahu vrchu Žibrid sa nachádza ďalší zaujímavý prírodný úkaz. Skalný budzogáň. Tento výtvor prírody sa zaradil medzi 7 najkrajších prírodných krás na Slovensku.

Skalný hríb

Ďalší skalný hríb Čertova skala je zaujímavým prírodným úkazom nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Jedná sa totiž o balvan s hmotnosťou 17 ton.

Tomašovský výhľad

Tomašovský výhľad je skalný výstupok terasovitého tvaru na južnom svahu Ludmanky. Je z neho pekný výhľad do doliny Bieleho potoka, na Prielom Hornádu a na Vysoké Tatry. Zvykne sa používať aj ako cvičný horolezecký terén.

Kamenný vodopád

Tento kamenný vodopád je súčasťou Šomošky, teda národnej prírodnej rezervácie v Cerovej vrchovine. Vedeli ste o tomto slovenskom prírodnom unikáte?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: