Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 filmov natočených podľa skutočných udalostí, ktoré vás rozplačú

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.54.56.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Vo svete filmu je známych veľa filmov, ktoré patria medzi obľúbené u miliónov divákov. A je jedno, o aký žáner ide. Každý film prináša nový príbeh či nové herecké výkony. Tentokrát sme pre vás vybrali 6 filmov natočených podľa skutočných udalostí, ktoré vás nenechajú chladnými. Už ste niektorý z týchto smutných, no silných fimov videli?

Podivhodný prípad Benjamina Buttona (2008)

Keď Benjamin Button začne namiesto starnutia mladnúť, zrazu vidí svojich blízkych zomierať, pri čom on mladne. Film začína krásne s jeho milovanou, Daisy, na jej smrteľnej posteli, zatiaľ čo jej dcéra nahlas číta udalosti mimoriadneho života Benjamina Buttona.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.29.09.jpg
www.scoopwhoop.com

Život je krásny (1997)

Aj tento film má naozaj silný a krásny príbeh. Majiteľ židovského kníhkupectva, Guido Orefice, sa snaží chrániť svojho syna pred hrôzami koncentračných táborov tým, že mu hovorí, že hrajú hru, aby si zachránil život a nevinnosť.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.29.12.jpg
www.scoopwhoop.com

Zelená míľa (1999)

Na základe románu Stephena Kinga o treste smrti film ukazuje tvrdý pohľad na skutočnosť trestu smrti a prinúti vás premýšľať o svojom postoji. Tom Hanks hrá postavu Paula Edgecombeho, strážcu, ktorý je svedkom zázrakov černocha, ktorý je obvinený zo znásilnenia a vraždy dvoch malých dievčat. Pavol začína vnímať „darček“ väzňa a začína mať podozrenie, že nemusí byť v skutočnosti vinný z toho, čo je obvinený.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.29.23.jpg
www.scoopwhoop.com

Chlapec v pruhovanom pyžame (2008)

Príbeh filmu pochádza z nevinných očí Bruna, syna veliteľa SS, ktorý má na starosti koncentračný tábor na vidieku predvojnového Nemecka. Bruno, narazí na Shmuela, mladého židovského chlapca na druhej strane elektrifikovaného plotu a stanú sa priateľmi, čo vedie k ničivým následkom.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.29.33.jpg
www.scoopwhoop.com

PS. Milujem ťa (2007)

Srdcový, ale sľubný príbeh, P. S. Milujem ťa skvele ukazuje ticho a bolesť, ktorá nasleduje po smrti milovaného. Holly a Gerry sú šťastný manželský pár, keď Gerry nečakane zomrie. Trápiaca sa Holly je posunutá dopredu k životu listami od Gerryho, ktoré jej zanechal, aby ju viedli cez jej smútok a pomáhali jej pohnúť sa ďalej.

Sni mka obrazovky 2018 06 01 oa13.29.36.jpg
www.scoopwhoop.com

Chatrč (2017)

Missy, dcéra Macka Phillipsa je unesená a dôkazy o tom, že bola pravdepodobne zavraždená, se nájdu v opustenej chatrči uprostred oregonskej divočiny. O nejakú dobu neskôr dostane Mack, utápajúci sa v beznádeji, zvláštny odkaz, v ktorom ho pisateľ pozýva na víkend do chatrče. Ten sa nakoniec na toto miesto vracia, aby znovu vkročil do samého stredu svojich najtemnejších snov a myšlienok. To, čo tam nájde, mu však navždy zmení život.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. júna 2018Zdroj www.scoopwhoop.com, © Najky.sk, iDen Media s.r.o