Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé a skutočné príhody, ktoré sa stali obyčajným ľudom – 1. časť

2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Každý sa občas dostáva do nepríjemných situácií. Ľudia v týchto pravdivých príbehoch však zažili situácie, ktoré ich naozaj vydesili. Niekedy sa až báli o svoj život.

Bol to vôbec ozajstný pohovor?

Práve som získal titul a konečne som mohol pracovať ako profesionálny knihovník. Nadšený som sa vydal uchádzať sa o zamestnanie do verejnej knižnice. O hodinu neskôr mi zavolal muž, ktorý sa chcel so mnou porozprávať o tejto práci.

Neznámy muž mi povedal, že by sa chcel stretnúť neďaleko knižnice. Prišlo mi to divné, ale bol som rád. Vydal som sa na danú adresu a zistil, že sa na nej nachádza kaviareň. Vyšiel som z auta, vstúpil dnu a na gauči som uvidel staršieho muža v peknom kabáte.

Mával na mňa. Muž vyzeral byť celkom až moc uvoľnený na to, že išlo o pracovný pohovor. Opäť mi to celé prišlo divné. Keby som bol mladá žena, tak odtiaľ okamžite odchádzam. Bol som však muž v neskorých dvadsiatych rokov a tak som sa vydal k mužovi na gauči.

www.shutterstock.com

Aj keď som bol dospelý muž, tak som to možno nemal robiť. Opýtal sa ma, či som Alec a ja som mu odpovedal, že áno. Sadol som si a on si sadol na gauč presne oproti mne. Porozprával som mu, čo môžem ponúknuť knižnici. Povedal mi, že to znie zaujímavo – klasický zdvorilý pohovor.Celé to však pôsobilo divne, viac ako rande než pohovor. Potom mi muž porozprával o danej práci, ktorá znela veľmi vymyslene. Písanie tlačových správ pre knižnicu? To sa mi nezdalo.

Na konci mi povedal, že mi e-mailom pošle viac informácií. Predtým však chcel, aby som mu odporučil nejakú knihu. Mal rád záhady, tak som mu navrhol novely Devenport od Johna Sandforda. Desivo sa na mňa usmial a povedal, že to znie skvele.

Keď som sa dostal domov, býval som stále s rodičmi pokým si nenájdem prácu, tak som otcovi porozprával o mojom divnom pohovore. Mnoho vecí sa mu na tom nezdalo. Mal pravdu, celý pohovor bol divný a podozrivý. Ten muž mi nenapísal a ani som ho už nikdy pri knižnici nevidel. Na stránke knižnice som taktiež nenašiel, že by pre nich pracoval. Dodnes neviem, o čom vlastne celý ten „pohovor“ bol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 24. júna 2018Zdroj www.reddit.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: