Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 najpodivnejších chorôb sveta, s ktorými si lekári nevedia poradiť!

choroby titulka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Koláž: youtube.com
reklama:
reklama:

Možno máš občas pocit, že mať pár kíl navyše, zvýšený krvný tlak či cholesterol je tragédia,  nasledujúce riadky ťa však presvedčia  o opaku. Medzi nami sú  totiž ľudia, s ktorými sa príroda príliš nemaznala. 

1. Progéria

Je genetická porucha, pri ktorej ľudský organizmus starne v priemere až osem krát rýchlejšie. Už v útlom veku sa dostavia prvé príznaky starnutia a nasleduje predčasná smrť. Človek s týmto ochorením sa dožije maximálne 20 rokov.

2. Hypertrichóza (tzv. syndróm vlkodlaka)

Ide o nadmerný rast ochlpenia na rôznych miestach. Príčinou tejto neobvyklej diagnózy môže byť užívanie niektorých druhov liečiv či zlá životospráva.

3. Moebiov syndróm

Patrí o ochoreniu, pri ktorom sú poškodené hlavové nervy. To má za následok tzv. kamennú tvár. Ľudia, ktorých tento syndróm postihne, sa nemôžu smiať, mračiť, ani pohybovať očami.

4. Methemoglobinémia

U jedincov postihnutých touto chorobou dochádza k oxidácii hemoglobínu.  To má za následok sfarbenie kože na modro, čo pôsobí ako z hororu. Ich tvár pôsobí akoby bola mŕtva a na dotyk chladná.

5. Kostnatenie mäkkých tkanív

Keď sa ľudia s týmto ochorením zrania, ich organizmus reaguje na bolesť inak, ako je to u zdravého jedinca.  Miesto, ktoré je postihnuté, začne obrastať tvrdou kosťou.

6. Elefantiáza

Ide o zdurenie podkožného tkaniva, hlavne v oblasti dolných končatín.  Jedinci trpiaci elefantiázou majú gigantické ruky, nohy alebo prsty.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronikaDátum 12. júla 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: