Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 miest s prívlastkom NAJ na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 07 02 oa10.34.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je rozlohovo veľkou krajinou, tak sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných pamiatok či miest, ktorým patrí prívlastok NAJ a môžeme byť na ne právom hrdí. Súhlasíte?

Katedrála sv. Alžbety v Košiciach

Tento gotický kostol je tým najväčším kostolom na Slovensku a patrí tiež k tým najväčším dominantám Košíc.

Park tmavej oblohy Poloniny

Park tmavej oblohy Poloniny sa nachádza v Národnom parku a je považovaný za najtmavšie miesto na našom území.

Kremnická mincovňa

Kremnická mincovňa je najstarším podnikom na svete, ktorý funguje nepretržite. Mince sa tam razia už od roku 1328. Vedeli ste o tom?

Drevený gotický oltár v Levoči

Najvyšší drevený gotický oltár na svete sa nachádza v Levoči, v Bazilike sv. Jakuba. Oltár meria 18,6 metra a jeho autorom je Majster Pavol z Levoče. Vyrezal ho z lipového dreva začiatkom 16. storočia a trvalo mu to približne 10 rokov.

Slovenský kras

Slovenský kras je najrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe. Nachádza sa tam vyše 1100 jaskýň a priepastí a ďalšie krasové výtvory. Prístupné jaskyne sú napríklad Domica, Jasovská, Gombasecká a Krásnohorská. Unikátom je aj Silická ľadnica s 12 metrov vysokým ľadopádom.

Sad Janka Kráľa v Bratislave

Sad Janka Kráľa, ktorý sa nachádza na pravom brehu Dunaja v bratislavskej Petržalke je najstarším verejným parkom v Európe.

Najväčšie keltské oppidum

Najväčšie keltské oppidum v strednej Európe sa rozprestieralo na bratislavskom hradnom vrchu a zasahovalo na územie dnešného Starého Mesta až po Námestie slobody.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: