Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7-ročné dievčatko s alopéciou si takto užívalo „bláznivý deň vlasov“

Dievca.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

7-ročná Ginessa Vinanti Wride miluje módu, tanec a karate. Začiatkom tohto roka však stratila vlasy kvôli alopécii, čo je autoimunitné ochorenie kože, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov na hlave, tvári a ďalších častiach tela.

„1. januára sa osprchovala a ja som jej pomohla očesať vlasy. Začali jej zrazu padať dolu chrbtom. Na zadnej časti jej hlavy a v oblasti okolo spánkov nemala vlasy“, povedala jej matka Daniella Vinanti. Iba za 20 dní boli všetky jej vlasy preč. Ale to nezastavilo štýlové 7-ročné dievčatko od oslavy „bláznivého dňa vlasov“ v škole.

„Bláznivý deň vlasov“ je deň, kedy si deti robia zábavné, či šialené účesy, ale aj hlúposti s ich vlasmi. Vlani v škôlke chcela byť Gianessa jednorožec. Tak som ju premenila na jednorožca,“ povedala jej matka. Ani tento rok si však tento bláznivý deň nechcela nechať ujsť a tak musela byť jej matka naozaj kreatívna. A výsledok bol perfektný.

„Narazila som na nejaké žiarivé samolepky. Boli extrémne iskrivé a vyzerali doslova ako šperky“, povedal Daniella. „Gianessa miluje bláznivý deň vlasov, a je to skvelý spôsob, ako jej dopriať pocit, že je jednou z nich. Alopécia jej vzala vlasy, ale Gianessin úsmev a osobnosť zostali rovnaké.“

Alopécia nezmenila nič iné, než skutočnosť, že už nemá vlasy. Ona miluje tanec, miluje módu, miluje hrať sa s hračkami, a samozrejme karateA aj keď niektorí ľudia mali hrubé poznámky k tomu, ako vyzerá, Daniella je vďačná za toľkú pozitívnu odozvu a podporu.

Cez to všetko naučila Gianessa svoju matku niečo cenné: „Si krásna bez ohľadu na to, ako vyzeráš. Urob všetko, v čom sa cítiš pohodlne. Pokiaľ chceš mať vyholenú hlavu, choď do toho! Ak chceš nosiť šatku, klobúk alebo parochne, neváhaj. Si krásna bez ohľadu na to, ako vyzeráš. Bez ohľadu na to, ako si vyzerala predtým alebo na to, čo ti hovorí vnútorný hlas.“

Freaking love these two! Happy Monday! #reachforthesky #fashionista #happymonday

A post shared by Daniella Wride (@daniellawride) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 8. apríla 2017Zdroj www.buzzfeed.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: