Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 lodí duchov, ktoré ich posádka záhadne opustila

Desktop 1459538998.png 1.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

Keď na mori loď zmizne a nie je po nej ani stopy, je to poriadne desivé. No nie je desivejšie, keď sa loď nájde, ale nie je na nej nikto z posádky?

Marlborough

Britská obchodná loď sa mala stratiť v roku 1890m, no v roku 1931 noviny v Singapore informovali, že ld Marlborough  videli neďaleko Chile. Vidieť ju mali z lode menom Johnson. Posádka tvrdila, že videla podivné zelené svetlo, ktoré ich priviedlo k Marlborough. Keď prišli na palubu roky stratenej lode, našli tam len niekoľko kostier… To bolo všetko, čo z posádky zostalo.

Desktop 1459538998.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

SS El Faro

Loď SS El Faro vyplávala z Floridy v septembri 2015 a smeroval do Portorika. Na druhý deň ráno však začal vyčíňať hurkín Joaquin a loď sa stratila. O niekoľko dní sa našiel vrak a iba jedno telo z 33-člennej posádky.

Desktop 1459530005.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Mary Celeste

V decembri 1872 natrafila kanadská loď Dei Gratia na loď Mary Celeste. Keď k nej priplávali bližšie, zistili, že loď je úplne prázdna. Osobné veci posádky boli na svojom mieste. Kam zmizla posádky lode Mary Celeste je dodnes záhadou…

Desktop 1459529285.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

MV Tai Ching XXI

V roku 2008 bolá v Tichom oceáne nájdená 50-tonová taiwanská rybárska loď. Na lodi očividne vznikol požiar a nebol na nej ani jeden záchranný čln. Napriek tomu nebol nájdený nikto z 29-člennej posádky.

Desktop 1459536514.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Carroll A. Deering

Počas plavby do Brazílie v roku 1919 došlo na lodi Carroll k problémom a nezhodám medzi posádkou. Keď loď zakotvila na Barbadose, aby doplnila zásoby, námorníci sa kapitánovi vyhrážali, že ho zabijú. Jeden z námorníkov, ktorý vyhrážanie začal, bol uväznený, no kapitán sa nad ním zľutoval a zaplatil zaňho kauciu. O mesiac neskôr si loď všimol správca majáku, ktorý povedal, že mu jeden z členov posádky s cudzím prízvukom povedal, že loď stratila kotvy. O pár dní neskôr loď videli plaviť sa na pobreží mysu Hatteras, no po posádke nebolo ani stopy.

Desktop 1459536828.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Kaz II

Keď sa v roku 2007 88 míľ od pobrežia Austrálie našiel katamarán Kaz II, motor mu stále bežal, večera bolo na stoloch, bielizeň visela na sušiakoch a záchranné vesty boli na svojom mieste. Napriek tomu po trojčlennej posádke nebolo ani stopy.

Desktop 1459537841.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Bel Amica

Prázdnu loď Bel Amica našla talianska pobrežná hliadka na pobreží Sardínie. Loď nebola nikdy zaregistrovaná v Taliansku a ani v žiadnej inej krajine. Jej jediným označením bola tabuľa, ktorá hovorila Bel Amica, čo je nesprávne napísane belle amica, teda krásna priateľka, po taliansky.

Desktop 1459538458.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

HMS Resolute

Táto loď bola v roku 1854 uväznená v arktickej tundre a ocitla sa doslova v zajatí ľadu. Posádka loď opustila a na až po roku ju zo zajatia ľadu vyslobodila americká veľrybárska loď. Zaujímavosťou je, že dosky z lode boli použité na výrobu stola, ktorý používajú americkí prezidenti Oválnej pracovni.

Desktop 1459539700.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 7. apríla 2016Zdroj www.viralnova.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: