Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 miest na Spiši, ktoré by mal navštíviť každý správny turista

Sni mka obrazovky 2018 07 16 oa21.11.26.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Región Spiš patrí k tým najobľúbenejším a najnavštevovanejším regiónom na Slovensku. Nachádza sa tam naozaj veľa zaujímavých miest či jedinečných pamiatok. Vybrali sme 8 miest na Spiši, ktoré by mal vidieť každý správny turista.

Spišský hrad

Spišský hrad je jedným z najväčších hradov nielen na Slovensku, ale aj v Európe. To, že ide o jeden z najväčších symbolov našej krajiny svedčí aj to, že je už roky zapísaný v UNESCO.

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula je častokrát nazývaná aj ako slovenský Vatikán a rovnako je zapísaná v UNESCO.

Sivá brada

Sivá Brada je travertínová kopa nachádzajúca sa neďaleko Spišského Podhradia. Na vrchole vyviera minerálny prameň vytvárajúci malé jazierko, ďalšie minerálne pramene vyvierajú v okolí. V súčasnosti je to národná prírodná rezervácia.

Slovenský raj

Národný park Slovenský raj je nádherným a obľúbeným miestom nejedného turistu. Ponúka krásne miesta a jedinečné turistické chodníky.

Prírodné kúpalisko

Prírodné kúpalisko v Levočskej doline je rozdelené na dve časti – v jednom umelom rybníku sú chované ryby, ktoré môžu návštevníci zaujímajúci sa o rybárčenie loviť zdarma a druhý rybník je určený na kúpanie sa.

Levoča

Mesto Levoča patrí rovnako k zaujímavým miestam Spiša. Nájdete v nej veľa zaujímavých a jedinečných pamiatok, okrem iného aj najvyšší drevený oltár na svete.

Spišská Nová Ves

V Spišskej Novej Vsi nájdete krásne a jedinečné námestie a rovnako tak aj najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku, ktorá patrí medzi tie najväčšie dominanty mesta.

Kostol Ducha Svätého v Žehre

Ide o neskororománsku sakrálnu stavbu z druhej polovice 13. storočia. V interiéri kostola sa zachovali jedinečné stredoveké nástenné maľby. Tiež je zapísaný v UNESCO.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. júla 2018Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: