Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 miest v Malej Fatre, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 07 13 oa13.29.23.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Malá Fatra je jadrové pohorie na severe Slovenska v Žilinskom kraji. Je súčasťou krajinného celku Fatransko-tatranskej oblasti, ktorá je súčasťou Vnútorných Západných Karpát. Malá Fatra je štvrtým najvyšším pohorím s bohatou a pomerne zachovalou západokarpatskou prírodou. Vybrali sme 8 miest v Malej Fatre, ktoré sa oplatí navštíviť.

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery alebo len Diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Patria k najobľúbenejším meistam turistov.

Šútovský vodopád

Tento krásny 38 metrov vysoký vodopád je zároveň najvyšším vodopádom v Malej Fatre. Dostanete sa k nemu peši po cca 3,7 km dlhej kamenistej značnkovanej trase lesom z obce Šútovo.

Vrátna dolina

Vrátna dolina alebo skrátene Vrátna je dolina v Krivánskej Malej Fatre, najväčšie stredisko letnej aj zimnej malofatranskej turistiky.

Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec je vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Veľký Rozsutec sa stal symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra.

Veľký Kriváň

Veľký Kriváň (1 708,7 metrov n. m.) je najvyšším vrchom pohoria Malá Fatra. Nachádza sa na hlavnom hrebeni Krivánskej časti Malej Fatry, ktorá po ňom nesie svoje meno.

Hrad Strečno

Hrad je je zrekonštruovanou zrúcaninou stredovekého hradu nepravidelného pôdorysu, rozvíjajúceho sa okolo centrálneho jadra. Hrad sa nachádza 11 kilometrov od Žiliny.

Terchová

Terchová je typickou kopaničiarskou obcou s veľkým počtom osád. Svojou geografickou polohou je známa ako turistické centrum Malej Fatry a kultúrna oblasť Žilinského regiónu s pravidelnými podujatiami.

Rozhľadňa na vrchu Bobovec

Rozhľadňa na Bobovci leží v nadmorskej výške 720 m na hranici katastrov obcí Stará Bystrica a Radôstka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: