Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 miest v Nízkych Tatrách, ktoré sa vám budú určite páčiť

Sni mka obrazovky 2018 07 29 oa12.34.45.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Nízke Tatry patria na Slovensku k obľúbeným a vyhľadávaným miestam nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Vybrali sme 8 miest v Nízkych Tatrách, ktoré sa vám budú určite páčiť.

Kráľova hoľa

Kráľova hoľa je najvyšším vrch Kráľovohoľských Tatier, východnej časti Nízkych Tatier. Pod Kráľovou hoľou pramenia najväčšie slovenské rieky Čierny Váh, Hnilec, Hornád a Hron. Na vrchole je od roku 1960 televízny a rozhlasový vysielač Kráľova hoľa.

Telgárt

Telgárt je najvyššie položenou horehronskou obcou, rozprestierajúcou sa na južných svahoch Kráľovej hole, respektíve Kráľovej skaly. V obci sa nachádzajú aj dva zaujímavé viadukty, jeden z nich je Chmarošský viadukt, ktorý patrí k tým najväčším technickým pamiatkam na Slovensku.

Králický vodopád

Králický vodopád sa nachádza na začiatku Králickej tiesňavy pod ostrou zákrutou v obci Králiky.

Ďumbier

Ďumbier je najvyšší vrch Nízkych Tatier. Nachádza sa v hlavnom hrebeni pohoria medzi Krúpovou hoľou a Králičkou. Ďumbier je tiež najvyšším bodom okresu Brezno a regiónu Horehronie.

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa je zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, a ide o jednu z najstarších známych jaskýň v Európe.

Chopok

Chopok je tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier. Leží v ich hlavnom hrebeni, v geomorfologickom podcelku Ďumbierske Tatry. Ide o turisticky vyhľadávaný vrchol s krásnym výhľadom na okoliú prírodu.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo na strednom Liptove na Slovensku, pri Liptovskom Mikuláši. Táto vodná priehrada patrí k obľúbeným miestam turistov z celého Slovenska.

Mýto pod Ďumbierom

Obec Mýto pod Ďumbierom leží na južnom svahu strednej časti Nízkych Tatier v doline Štiavničky. Patrí medzi obľúbené rekreačné stredisko v tejto časti Slovenska.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 29. júla 2018
reklama:
reklama:
reklama: