Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 miest na Liptove, ktoré by ste nemali pri jeho návšteve vynechať

Sni mka obrazovky 2018 07 25 oa14.10.45.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Región Liptov patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku. Je plný krásnych a jedinečných miest a my sme si pre vás pripravili 9 z nich, ktoré by ste nemali pri jeho návšteve vynechať. A veríme, že každý si vyberie.

Skanzen Zuberec

Múzeum oravskej dediny je slovenské múzeum, ktoré sa nachádza v Zuberci-Brestovej. Ukazuje život v oravských dedinách v minulosti. Je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov.

Vodopád Lúčky

Lúčanský vodopád je národná prírodná pamiatka v oblasti TANAP. Nachádza sa v okrese Ružomberok a patrí medzi tie najfotografovanejšie vodopády u nás.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny je skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. Vznikol v roku 1991 v súvislosti s výstavbou priehrady Liptovská Mara. Múzeum tvoria domy zo zatopenej časti vodného diela a z oblasti horného a dolného Liptova.

Liptovská dolina

Liptovská kotlina je jednou z najvyššie položených kotlín Slovenska a obklopujú ju najvyššie pohoria našej krajiny. Medzi tie najnavštevovanejšie rozhodne patria Západné Tatry s najvyšším vrcholom Bystrá.

Vlkolínec

Vlkolínec je podhorská osada, miestna časť okresného mesta Ružomberok v Žilinskom kraji. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov.

Jaskyne na Liptove

Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi najnavštevovanejšie jaskyne Slovenska a Demänovská ľadová jaskyňa zas patrí medzi najstaršie známe jaskyne v Európe. Samozrejme je jaskýň aj na Liptove viacero.

Františkova Huta

Františkova huta je technická pamiatka, ruina továrenskej haly železiarne z roku 1836. Nachádza sa na Orave v katastrálnom území obce Nižná.

Drevený kostolík v Leštinách

Medzi významné pamiatky patria aj drevené kostolíky, niekoľko z nich sa nachádza aj na Liptove. Vybrali sme ten v Leštinách, ktorý je zapísaný aj v UNESCO.

Bešeňová

Bešeňová je obec na Slovensku v okrese Ružomberok. Známa je predovšetkým ako rekreačné stredisko. Je to to pravé miesto nielen pre vaše deti, ale aj pre vás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: