Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 najvyšších vrcholov na Slovensku, ktoré by mal zdolať každý správny turista

Sni mka obrazovky 2018 06 28 oa17.50.04.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je známe aj krásnymi horami a kopcami. V tomto článku sa dozviete niečo o 8 najvyšších vrcholoch na Slovensku, ktoré by mal zdolať každý správny turista. Už ste niektorý z nich zdolali?

Baranie rohy

Ide o mohutný štít, ktorý zasahuje Vyšnou Baraňou strážnicou do hlavného hrebeňa Vysokých Tatier. Na vrcholovej plošine má dva vrcholy – juhovýchodný a severozápadný.

Končistá

Končistá je najvyšší vrchol v južnom vedľajšom hrebeni Popradského Ľadového štítu vo Vysokých Tatrách. Na hrebeni štítu Končistá sa nachádza niekoľko vrcholov, najvyšší z nich sa volá Jármayho stôl. 

Vysoká

Štít Vysoká patrí medzi najkrajšie vrcholy našich Tatier. Na vrchole sa nachádza kovový kríž na pamiatku jedného horolezca, ktorý tam prišiel o život.

Kežmarský štít

Ide o najvyšší vrchol v severovýchodnom ramene Lomnického štítu vo Vysokých Tatrách. Je najvyhľadávanejším a veľmi náročným horolezeckým terénom. Jednou z najkrajších vo Vysokých Tatrách je jeho približne 550 metrov vysoká južná stena.

Pyšný štít

Tento štít je štvrtý najvyšší štít Slovenska, ktorý sa nachádza vo Vysokých Tatrách.

Ľadový štít

Tento štít je tretí najvyšší vrch u nás a tiež sa nachádza vo Vysokých Tatrách.

Lomnický štít

Lomnický štít je druhým najvyšším vrchom Tatier, Slovenska a celých Karpát.

Gerlachovský štít

Gerlachovský štít s nadmorskou výškou 2654,4 m.n.m. je najvyšším vrchom a jeden z najmohutnejších masívov Tatier, Slovenska aj celých Karpát.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: