Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Budete prekvapení, čo všetko nájdete v obci Súľov-Hradná

Sni mka obrazovky 2018 06 28 oa17.41.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľa menších či väčších obcí, ktoré ponúkajú nejedno zaujímavé miesto. To platí aj o obci Súľov-Hradná v okrese Bytča, v ktorej nájdete aj toto všetko. Už ste v tejto obci niekedy boli?

Súľovské skaly

Jedinečná poloha s množstvom prírodných i historických zaujímavostí vytvára zo Súľova atraktívnu lokalitu. Vidieť tak možete krásne Súľovské skaly, ktoré ponúkajú viaceré možnosti turistických výletov či lezeckých aktivít. Okolie je tiež vhodné pre cykloturistiku, a vidieť môžete aj viacero zrúcanín hradov, okrem iného aj toho Súľovského.

Súľovský hrad

Hrad bol postavený v prvej tretine 15. storočia a jeho hlavnou funkciou bola funkcia ochranná. Napriek tomu, že v súčasnosti už nie je zachovaných veľa častí z hradu, ide o veľmi peknú zrúcaninu hradu.

Zraková pyramída

Zraková pyramída je 18 metrov dlhé sochárske dielo, ktoré má na konci malý priestor. Keď sa cez neho pozriete, krajina pred vami sa ocitne v ráme drevenej konštrukcie, ktorá kopíruje prirodzený lúč vášho pohľadu. Postavená bola v roku 2015 a denne priláka veľké množstvo turistov.

Šarkania diera

Šarkania diera je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň a tiež sa nachádza v katastrálnom území obce. Ktoré z týchto miest v obci sa vám páči najviac?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. júna 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: