Budete prekvapení, čo všetko nájdete v obci Súľov-Hradná

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 06 28 oa17.41.00.jpg

Na Slovensku sa nachádza veľa menších či väčších obcí, ktoré ponúkajú nejedno zaujímavé miesto. To platí aj o obci Súľov-Hradná v okrese Bytča, v ktorej nájdete aj toto všetko. Už ste v tejto obci niekedy boli?

Súľovské skaly

Jedinečná poloha s množstvom prírodných i historických zaujímavostí vytvára zo Súľova atraktívnu lokalitu. Vidieť tak možete krásne Súľovské skaly, ktoré ponúkajú viaceré možnosti turistických výletov či lezeckých aktivít. Okolie je tiež vhodné pre cykloturistiku, a vidieť môžete aj viacero zrúcanín hradov, okrem iného aj toho Súľovského.

Súľovský hrad

Hrad bol postavený v prvej tretine 15. storočia a jeho hlavnou funkciou bola funkcia ochranná. Napriek tomu, že v súčasnosti už nie je zachovaných veľa častí z hradu, ide o veľmi peknú zrúcaninu hradu.

Zraková pyramída

Zraková pyramída je 18 metrov dlhé sochárske dielo, ktoré má na konci malý priestor. Keď sa cez neho pozriete, krajina pred vami sa ocitne v ráme drevenej konštrukcie, ktorá kopíruje prirodzený lúč vášho pohľadu. Postavená bola v roku 2015 a denne priláka veľké množstvo turistov.

Šarkania diera

Šarkania diera je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň a tiež sa nachádza v katastrálnom území obce. Ktoré z týchto miest v obci sa vám páči najviac?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom