Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj na Slovensku sa nachádza socha Krista ako v Rio de Janeiro

Sni mka obrazovky 2018 01 06 oa13.06.33.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť veľkým počtom zaujímavých miest či pamiatok, ktoré robia našu krajinu jedinečnou a výnimočnou. Medzi takéto pamiatky patrí určite aj Socha Ježiša Krista v Kline. Vedeli ste o nej?

Kde sa táto socha nachádza?

Táto monumentálna socha Ježiša Krista sa nachádza na kopci Grapa nad maličkou severoslovenskou dedinkou Klin. Táto obec patrí do okresu Námestovo.

Zaujímavé fakty o soche

Ide o kópiu slávnej brazílskej sochy Krista v Rio de Janeiro, konkrétne o tretiu kópiu brazílskeho Krista na svete a zároveň je najvyššou sochou Spasiteľa na Slovensku. Socha dosahuje výšku 9,5 metra a jej hmotnosť je 23 ton. Jej ruky smerujú na celú Oravu, ktorú majú ochraňovať. Vedeli ste o tom?

Nádherný výhľad a krásne prostredie

Z vrchu, na ktorom sa socha nachádza, je prekrásny výhľad na oravskú krajinu i do susedného Poľska, za priaznivého počasia dokonca môžete vidieť až do poľského Zakopaného. Pod sochou je vybudovaná kalvária s kaplnkou a zastaveniami krížovej cesty.

Ako vyzerá originál?

Socha Krista v Rio de Janeiro bola postavená v roku 1931. Je umiestnená na 700 metrov vysokom vrchu Corcovado, jej výška je 30 metrov a podstavec pod ňou meria 8 metrov. Zobrazuje Krista s roztiahnutými rukami, akoby objímal mesto. Toto gesto vyjadruje súcit a radosť z nezávislosti. A rovnako je toto gesto zachované aj pri soche u nás.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 8. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: