Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj tieto kreslené postavičky slovenských rozprávok patria k nášmu národnému bohatstvu

Sni mka obrazovky 2018 07 05 oa9.19.54.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovenské rozprávky patria medzi obľúbené nielen u detí, ale aj u dospelých divákov. Ktorá postava zo slovenských, respektíve česko-slovenských rozprávok, je vaša najobľúbenejšia?

Deduško Večerníček

Túto kreslenú postavičku asi netreba nikomu predstavovať. Ide o deduška, ktorý nám každý večer zažína lampión s neposlušným psíkom po boku. No podstatné je to, že má vždy pripravenú rozprávku na dobrú noc. Aj keď prešiel vizuálnou zmenou, tak stále je to ten istý deduško.

Slimák Maťo a škriatok Klinček

Slimák Maťo a škriatok Klinček je česko-slovenský animovaný seriál, ktorý zobrazuje dobrodružstvá dvoch kamarátov slimáka Maťa a škriatka Klinčeka.

Jurošík

Mnoho epizód tohto rozprávkového seriálu vychádza z povesti o slovenskom zbojníkovi Jánošíkovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával. Postavička detského seriálu je mladý múdry chlapec Jurošík, ktorý vždy dokáže vymyslieť plán, ako prekabátiť stále nešťastného zemepána.

Maťko a Kubko

Legendárna animovaná rozprávka Pásli ovce valasi bola počas najväčšej slávy hitom. V sedemdesiatych rokoch minulého storočia prilákala denne k obrazovkám tisíce detí, ktoré so záujmom sledovali vtipné príhody dvoch pastierov Maťka a Kubka.

Danka a Janka

Danka a Janka je česko-slovenský animovaný seriál, ktorý zobrazuje príhody dvoch sestier – dvojičiek. Vedeli ste ich rozoznať?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: