Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako vyzerá Lednický hrad v súčasnosti?

Sni mka obrazovky 2018 05 10 oa11.06.25.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko síce nepatrí rozlohovo k veľkým krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či jedinečných historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé a jedinečné pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina Lednického hradu.

Obec Lednica

Neveľká obec Lednica, ktorá sa nachádza v okrese Púchov je známa predovšetkým vďaka zrúcanine hradu s tunelom a kamenným schodiskom. Hrad sa nachádza konkrétnejšie v Bielych Karpatoch.

Lednický hrad

Lednický hrad vznikol v druhej polovici 13. storočia. Jeho funkcia spočívala predovšetkým v ochrane severozápadnej hranice Uhorska a zároveň strážil cestu vedúcu Považím na Moravu. A preto bol hrad postavený na strmom brale. Skladal sa z troch od seba odstupňovaných častí a bol takmer neprístupný.

Hrad vlastnilo postupne viacero významných panovníkov, medzi ktorými bol aj Matej Korvín. Postupne ako plynul čas, tak sa menil aj vzhľad hradu. Koncom 19. storočia sa dostal do popredia miestny kaštieľ a hrad stratil na svojej dôležitosti a začal pustnúť.

Ako vyzerá hrad dnes?

V súčasnosti nie je hrad verejnosti voľne prístupný, a teda sa nedá do jeho útrob vstúpiť. No podľa niektorých informácií by mala prebiehať na hrade jeho rekonštrukcia. Uvidíme ako bude hrad vyzerať v budúcnosti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: