Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Arborétum Borová hora

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.54.58.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je rozlohou veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či pamiatok. Medzi možno nie až tak známe miesto, ale o to viac zaujímavé patrí aj Arborétum Borová hora. Už ste o tomto mieste niekedy počuli?

Čo je to arborétum?

Arborétum je špeciálna botanická záhrada, ktorá obsahuje dreviny, stromy a kríky pre študijné a výskumné účely. Na Slovensku ich máme hneď niekoľko a medzi známe arborétum patrí aj Arborétum Borová hora.

Arborétum Borová hora

Arborétum Borová hora je účelovým zariadením Technickej univerzity vo Zvolene. Územie arboréta bolo v roku 1981 vyhlásené za chránený areál.

Ide o arborétum prevažne s druhmi domácimi na Slovensku, s podchytením ich vnútrodruhovej a zemepisnej premenlivosti, slúži na výučbu, súčasťou je rozárium, teda zbierka niekoľko stoviek druhov ruží či zbierka kaktusov z celého sveta.

Ďalšie arboréta na Slovensku

Známe slovenské arboréta môžete nájsť aj v Banskej Štiavnici, v Tesárskych Mlyňanoch či v Liptovskom hrádku. Máte radi aj takéto miesta?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: