Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Protiturecká pevnosť v Komárne

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.41.11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa na viacerých miestach nachádzajú ešte nejaké pozostatky, ktoré zohrávali dôležitú úlohu v našich dejinách. Rovnako je to aj v prípade Protitureckej pevnosti, ktorá sa nachádza v Komárne. Už ste si ju boli niekedy obzrieť?

Komárno

Komárno je okresným mestom v Nitrianskom kraji, ktoré leží pri sútoku dvoch riek, Dunaja a Váhu. Napriek tomu, že Komárno nepatrí k tým najväčším slovenským mestám, tak je zaujímavé aj svojím atypickým námestím či Protitureckou pevnosťou.

Námestie v Komárne

Komárno na svojom Nádvorí Európy umiestnilo viac ako štyri desiatky budov, postavených v mierke jedna ku jednej, ktoré reprezentujú architektúru a stavebné slohy typické pre takmer všetky európske štáty. Vedeli ste o tom?

Protiturecká pevnosť

Táto pevnosť je pevnosť vystavaná v dvoch obdobiach. Na základoch staršieho hradu sa začala roku 1546 výstavba Starej pevnosti a roku 1658 začala výstavba Novej pevnosti. V súčasnosti je celý areál národnou kultúrnou pamiatkou.

Spolu s Fortifikačným systémom mesta Komárno, ide o systém bášt a opevnení, ktorý bol vytvorený v období Napoleonskych vojen, tvorí Protiturecká pevnosť Komárňanský pevnostný systém. Tento systém je najväčším fortifikačným komplexom na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: